Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konečný o titul boxovat nebude, soupeř se zranil

Česko

HANNOVER Souboj českého boxera Lukáše Konečného o titul profesionálního mistra světa organizace WBOv lehké střední váze byl už podruhé odložen.

Jeho soupeř Sergej Dzinziruk z Ukrajiny si v přípravě poranil nohu a není schopen nastoupit k zápasu, který se měl uskutečnit 19. ledna v Düsseldorfu. Původně se měli oba utkat již 30. 11. v Karlsruhe, tehdy ale nemohl kvůli zranění mezižeberního svalu boxovat Čech.

Konečnému se tak opět vzdálilo splnění snu, že jako první Čech v historii nastoupí k duelu o profesionální titul. „Dzinziruk včera spadl při běhu a podvrtl si kotník. Dozvěděl jsem se to od manažera,“ řekl člen německé stáje SES Ulf Steinforth. Devětadvacetiletý boxer z Ústí nad Labem plánoval, že se pokusí za necelé dva týdny ukončit Dzinzirukovu neporazitelnost mezi profesionály, kterou drží po 34 zápasech. „O zápas bych přijít neměl. Jsou podepsané smlouvy, až se uzdraví, měli bychom se utkat,“ řekl Konečný.

Jejich souboj se měl konat v rámci galavečera, jehož vrcholem bude zápas o titul v těžké váze organizace WBA mezi Uzbekem Ruslanem Čagajevem a Britem Mattem Skeltonem. Pokud se ukáže, že si Dzinzirukovo zranění vyžádá delší čas, mohl by prý Konečný boxovat s někým jiným, ovšem ne o titul.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat