24. listopadu 2013 11:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Plat: 3000 měsíčně. Náplň práce: zvedání telefonů. I tak si exposlanec novou pozici pochvaluje

Petr Skokan  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Skokan | foto: VVReprofoto

PRAHA Stát se asistentem poslance není pro ambiciozního politika zrovna práce snů. Petru Skokanovi stát u kopírky nevadí a kývl poslanci Jiřímu Štětinovi (Úsvit) na místo asistenta. Bude si prý alespoň moci vyzkoušet práci, kterou dříve vyžadoval od svých asistentů.

Skokana oslovil jeho nový nadřízený Jiří Štětina hlavně kvůli jeho bohatým zkušenostem. Má za sebou totiž dlouhou kariéru politika. Působil jako starosta České Lípy, byl hejtmanem Libereckého kraje za ODS a usedl do Poslanecké sněmovny za Věci veřejné.

Štětina však oceňuje především to, že si Skokan dobře rozumí s technikou. "Když jsem ve sněmovně potřeboval poradit s počítačem, telefonem - něco překopírovat, tak mně Petr vždy pomohl. Vím, že tomu rozumí. Chodil se třemi telefony, tak pro něj není problém jakékoliv spojení, a za druhé má zkušenosti ze státní správy a je velice erudován ve věcech, které jsou pro mě naprosto španělskou vesnicí," uvedl Štětina.

I přes zajímavou politickou dráhu Skokan nevnímá pozici asistenta jako podřadnou práci. "Mohu si konečně vyzkoušet, jestli jsem schopen toho, co jsem chtěl po svých asistentech," říká bývalý poslanec a dodává: "Je to pro mě určitá výzva. Já jsem panu Štětinovi slíbil, že mu alespoň v počátcích pomohu svými zkušenostmi."

ČTĚTE TAKÉ

Za svou práci asistenta bude Skokan dostávat měsíčně kolem tří tisíc korun, zásadnější odměnou mu však bude přístup do Poslanecké sněmovny, kde může udržovat kontakty s vysokými politiky. Osobní prospěch z nich však popírá. "Lobbing jsem provozoval i jako poslanec, a to pro starosty z Libereckého kraje. Dovedu si představit, že jako zastupitel města Česká Lípa určitě na této bázi hodlám minimálně lobbovat. To připouštím," uvedl Skokan.

jzlJakub Zelenka, vsvVěra Svobodová