Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konzultant míří do vedení PPF

Česko

PRAHA Jean-Pascal Duvieusart z konzultantské společnosti McKinsey & Company se od ledna 2010 stane členem vedení skupiny PPF i jejím akcionářem. Včera o tom informovala PPF.

Dvaačtyřicetiletý Duvieusart v McKinsey & Company pracoval jako partner pro sedm poboček firmy v regionu střední i východní Evropy a bývalého Sovětského svazu.

Předtím po dobu šesti let vedl pražskou kancelář McKinsey & Company. Po dobu své 17leté kariéry u této světové konzultantské společnosti se zabýval pojišťovnictvím a bankovnictvím; zkušenosti získával také v New Yorku a Bruselu. Pracovat bude v Moskvě „Duvieusart obohatí skupinu svými dlouhodobými zkušenostmi v oblasti bankovnictví a restrukturalizace, schopnostmi v rozvoji organizace a svou hlubokou znalostí regionu,“ uvedl zakladatel a majoritní akcionář skupiny PPF Petr Kellner. Duvieusart žije s rodinou v Moskvě, kde bude pracovat i nadále pro skupinu PPF.

Skupina PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin v regionu střední a východní Evropy. Skupina se zaměřuje na bankovnictví a pojišťovnictví, na investice soukromého kapitálu a na investice do nemovitostí.

PPF vyhledává investiční příležitosti na rozvíjejících se trzích střední a východní Evropy, Ruska, Společenství nezávislých států a Dálného východu. Klíčovou holdingovou společností skupiny PPF je PPF Group N. V. se sídlem v Amsterdamu. V době krize firma plánovala velké nákupy firem v regionu.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!