Pondělí 14. června 2021svátek má Roland 22 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Koordinátorem očkování proti covidu zůstává Baťhová, skupina bude jen poradní

Kateřina Baťhová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Baťhová | foto: Lukáš ProcházkaMAFRA

Praha Funkce národního koordinátora očkování proti covidu-19 podle Radiožurnálu na ministerstvu zdravotnictví zůstane. Dál ji bude zastávat Kateřina Baťhová, která ale na začátku dubna avizovala svůj odchod po konci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO).

Před několika dny serveru Seznam Zprávy řekla, že agendu už předává hlavní hygieničce. Pracovní skupina pro očkování, kterou od svého nástupu avizoval nový ministr Petr Arenberger (za ANO), bude jen poradní orgán. Poprvé se měla sejít ve středu, Radiožurnálu ale ve středu uvedl, že jednání bylo zrušeno.

Post národního koordinátora očkování vznikl loni na podzim, obsadil ho bývalý ředitel Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Zdeněk Blahuta. Koncem letošního ledna se funkce vzdal a nastoupila místo něj Baťhová. K tomu zastávala i svou dřívější funkci ředitelky odboru mezinárodních vztahů ministerstva. Avizovala, že chce zůstat maximálně do konce dubna.

Pracovní skupina, o které mluvil Arenberger hned první den po svém nástupu do funkce, měla očkování řešit v dlouhodobém horizontu. Vést ji měl náměstek ministra Martin Havrda. Podle serveru Lidovky.cz má vznikající orgán dvacet členů a zasedají v ní například další tři Arenbergerovi náměstci, hlavní hygienička Pavla Svrčinová, náměstkyně pro zdravotní péči Martina Vašáková nebo politický náměstek Vlastimil Vajdák.

Dále je členem předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka nebo šéf Asociace krajů hejtman Martin Kuba (ODS). Své zástupce budou mít i zdravotní pojišťovny nebo armáda, která pomáhá s projektem Chytrá karanténa.

O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

Poslední snímky: Abrhám testoval vozíček, Šafránková se ho snažila rozesmát

Josef Abrhám s Libuškou Šafránkovou přebírali nový vozík pro herce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak dnes žijí Josef Abrhám (81) a Libuše Šafránková (67)? O pohádkovém podzimu života bohužel nemůže být řeč, časopis...