Místo „Mezinárodního dne pálení koránu“ ovšem přišel Jones se svými přívrženci s jinou formou protestu, s „Mezinárodním dnem souzení koránu“. Chtěli tak prý poukázat na to, že muslimští radikálové – a zvláště teroristé – čerpají své myšlenky právě z koránu. Soudným dnem pro posvátnou knihu muslimů se stal 20. březen, po požárních tahanicích s úřady se nyní rozhodli svoji akci uskutečnit uvnitř – přímo v kostele, změněném na improvizovanou soudní síň.
Jones na sebe vzal roli předsedajícího soudce, z několika desítek přítomných vzešla obžaloba i obhajoba. „Měli jsme tam i zástupce muslimské komunity,“ popsal pastor průběh akce. „Pokud by korán byl shledán vinným, tak tu byly čtyři druhy potrestání: upálení, roztrhání, zakopání do země a postavení před popravčí četu,“ uvedl dále Jones. Nakonec se „porotci“ rozhodli pro upálení, které bylo na místě v předem připravené železné nádobě připomínající gril vykonáno.
Kampaň proti islámu Jonesovi přináší popularitu, jak si ale postěžoval, počet přívrženců jeho komunity klesá a ani s finančními příspěvky to není slavné.