Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pouze sedm ze 138 nově nakažených je starších než 65 let. Reprodukční číslo R se snížilo

Česko

  9:21
Za neděli přibylo 138 nově nakažených koronavirem. Nárůst je skoro stejný jako před týdnem, kdy bylo nových případů 140. Snížilo se reprodukční číslo R, a to na hodnotu 1,19. Sedmidenní incidence se výrazněji nezměnila.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

Pouze sedm ze 138 nakažených lidí je starších než 65 let. 

Ještě v sobotu činilo reprodukční číslo 1,38. Za neděli evidují statistiky snížení na hodnotu 1,19.  Nad jedničkou představující předěl mezi zrychlováním a zpomalováním šíření infekce se drží od 26. srpna.

Hospitalizovaných s covidem postupně přibývá. V neděli jich bylo 113, nejvíc od 17. června. O týden dřív bylo hospitalizovaných 68 lidí. Rostou i počty pacientů v těžkém stavu. V neděli jich bylo 17, o deset více než o týden dříve.

Za posledních sedm dní v Česku přibylo 24 nových případů covidu v přepočtu na 100 000 obyvatel. Před týdnem jich bylo 16.

Nejvýrazněji se koronavirová infekce šíří v Karlovarském kraji a v Praze. Na západě Čech připadá na posledních sedm dní zhruba 48 nových případů na 100.000 obyvatel, v hlavním městě 42. Naopak nejpříznivější situace je v Libereckém kraji s incidenčním číslem 11.

Během posledního dne minulého týdne hygienci provedli 6 903 PCR testů, bylo z nich 1,59 procent pozitivních. Antigenních testů vykazují statistiky za neděli 24 569, z toho 0,11 procent s pozitivním výsledkem.

V sobotu přibylo 253 případů covidu, nejvíce za víkend od konce května

1 881 lidí v neděli dostalo dávku očkování. Celkem se vydalo již přes 11,6 milionu dávek vakcíny.

Od začátku epidemie loni v březnu se novým typem koronaviru prokazatelně nakazilo přes 1,68 milionu lidí. Zhruba 98 procent z nich se už vyléčilo, naopak 30.414 zemřelo. Od začátku září přibylo do statistik sedm úmrtí.

V minulých týdnech se epidemiologická situace v Česku mírně zhoršila. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zmínil jako příklad možného opatření v případě dalšího zhoršování epidemie zavedení povinnosti nošení ochrany dýchacích cest i na pracovišti.

„Restaurace by mohly být jen pro předem rezervované nebo obchody formou ‚click and collect‘,“ uvedla zase hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat