Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 17.5.2020 18:23

Má na to opozice hlasy? I kdyby chtěla tak to neprojde, protože komunisti mají často větší vliv na Babišovu vládu, než koaliční ČSSD a ta se na tom znásilňování bude podílet.

P. Čech 17.5.2020 13:09

místní firmy, pokud nějaké byly, se vyřadily samy. nebyly schopné dodat potřebný materiál v kvalitě a potřebném množství. nemocnice nikdo nezdevastoval, fungují dobře.. A co se týká toho podlézání, v ústavě to uvedeno je. Konkrétně v čl. 1, odst.1. Bohužel ta svrchovanost není v mnoha případech dodržována a to nejen v případě Číny. Také v případě USA, Ruska, Německa, Francie, Evropské unie a pod. Všem těmto státům podlézáme, seč můžeme.

J. Nový 17.5.2020 13:02

Proč nejsou pro takové a podobné situace už dávno vypracovány a průběžně aktualizovány krizové plány, aby pak politici nemuseli "přemýšlet", co mají vlastně dělat?

K mému překvapení se ukázalo, že žádné takové plány nemají ani v evropských a jiných zemích?

To jako vypustit letadlo bez manuálu, že když bude problém, piloti to nějak vyřeší.

R. Vacek 17.5.2020 12:30

A víte, že podle těch vašich čísel by pandemie ještě nebyla vyhlášena nikde? I Itálie má nějakých 370 diagnostikovaných/ 100 000 obyvatel. A my nějakých 80/100 000.:-)

M. Frank 17.5.2020 11:09

Jestli opozice nezabrání znásilnění ústavy a tím i zbavení občanů veškerých svobod a práv, pak se stane naprosto zbytečnou a my se vrátíme do padesátých let, tentokrát bez vlivu cizí mocnosti. Pokládám samotný návrh za drzost a zločin!

S. Vor 17.5.2020 10:21

chápu,že to není z vaší hlavy....ta je dost často prázdná jako tykev,protože to je akce globalistů přes vlády států a EU,tedy takže to jde i Přes tuhle vládu a Babiše s protagonistou Vojtěchem a Hamáčkem,co by členy Aspen institutu.;-DČesko je vůbec samej institut a pokusný králík. Třeba Klausovův institut,Zemanovo institut s Čínou;-D.Když si dohledáte definice epidemie a pandemie v parametrech a pro tuto republiku konkretně tak zjistíte,že navzdory závažnosti onemocnění a skutečné hrozbě tohoto stavu v březnu NEBYLA naplněna podstata stavu epidemie u nás natož pandemie.Chápu tudíž,že jim tenhle stav nevyhovuje a že ho musí ještě do podzimu změnit.[>-]

L. Vrána 17.5.2020 9:56

S těmi daty a fakty bych se držel dost zkrátka. Nevíme např. ani kolik lidí bylo ve styku s nákazou. Různé testy dávají různé výsledky. Je metodika při vyplňování ohledáků u mrtvých správná? Proč SZÚ udává počet zemřelých na chřipku cca 1500/rok a v jiném lékařském dokumentu se udává, že na všechna nahlášená(!) respirační onemocnění, z nichž chřipky A+B jsou cca 20%, zemřelo pouze cca 200 lidí/rok. Atd. Napřed by si to měla ujasnit slovutná medicínská věda.

K tomu vládnutí: Je to sice také nepříliš inteligentní heuristika, ale někdy je lepší blbý rozkaz, než žádný rozkaz.

L. Vrána 17.5.2020 9:38

Koronavirus nás zřejmě pouze olízl. Já bych se zásahy do legislativy ještě počkal až to bude víc jasné. Asi nejvhodnější způsob při likvidaci "olíznutí" je to, co navrhuje pan Vacek.

Pokud to bude příště třeba několikanásobný teroristický útok pomocí viru černých neštovic, tak to bude ale o něčem jiném.

R. Vacek 17.5.2020 9:30

Máte pravdu, že tím, jak vláda rychle zasáhla, jsou vlastní škody virem nízké. Těch mrtvých a nemocných máme málo.

Data a fakta? No tak ta neměl a nemá nikdo. Jedná se o novou nemoc se spoustou neznámých. Někdo jde do neznámé věci po hlavě, někdo se zastaví, připraví se a až pak opatrně zkouší, jak jednotlivá opatření fungují.

Ale musíte to snad porovnávat s tím, co by se stalo, kdyby se vláda chovala jako za normální chřipky - a pár takových zemí máme, které se tak alespoň zpočátku chovaly. Nakonec ale i tyto odvážné vlády couvly, vše zastavily, mají rovněž zastavenou ekonomiku a k tomu násobně víc mrtvých a nakažených.

Vždyť sán znáte stránky, kde se sleduje úmrtnost, na kterých je vidět, jak devastující tato infekce je - taková Anglie je skvělým příkladem počátečního váhání. A to už pár týdnů stádní imunitu nebudují:

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

R. Vacek 17.5.2020 9:18

Vše jde i na dobrovolné bázi. Stačí pokládat v době pandemie nákazu u zaměstnavatele za pracovní úraz a zaměstnavatel si sám zváží, jestli firmu zavře, přijme přiměřená opatření, nebo bude fungovat jakko obvykle. Samozřejmě s výjimkou, kdy stát přikáže další pokračování provozu.

To samé platí pro provozovny s přístupem veřejnosti (obchody, kina, bazény).

A každý se dobrovolně rozhodne, jestli si nainstaluje sledovací aplikaci, které zároveň funguje jako "klíč" ke vstupu do provozoven, úřadů, MHD, ... , které mají u vstupu QR kód, který je potřeba si z aplikace načíst.

Kdo si cení své svobody, nic si neinstaluje a dostane se tam, kde si i provozovatelé cení svobody a umožní vstup každému. Kdo si cení zdraví, ví, že existují prostory chráněné QR kódem, za kterými by měli být jenom ti se sledovacím softwarem.:-)

D. Mateju 17.5.2020 9:14

Nevim, co navrhuje pan Trpisovsky, ale cokoliv nad fakticke vystvetleni situace a doporuceni ze strany vlady rizikovym skupinam, jak se chovat a co (ne)delat, tedy vsechny ty zakazy, omezeni, medialni manipulace, atd., byly nesmyslne a kontraproduktivni, coz tvrdim od zacatku. Ve skutecnosti zpusobila vlada svymi zoufalymiamaterskymi a nekdy i cilene zlodejskymi akcemi mnohem vetsi problemy, nez koronavirus sam. Vlada se navic vubec neridila daty a fakty, ale vyhradne jen dojmy, emocemi a naladami spolecnosti, tedy presne tak, jak se chovat nema.

D. Mateju 17.5.2020 9:07

Tak snad se najde dost odvazlivcu, kteri tenhle ustavni zakon poslou na smetiste dejin bolsevickych napadu, a ne do Ustavy CR.

R. Vacek 17.5.2020 8:59

Asi navrhujete, že jsme mohli dva týdny počkat až dosáhneme stavu ve více postižených zemích a až pak zasahovat. :-)

M. Nespor 17.5.2020 8:56

Ta posledni veta je uplna lahudka :) R^

M. Trpišovský 17.5.2020 8:43

Pandemický plán Česko samozřejmě má, ovšem pro počty pandemické 1600-1800/100000 obyvatel nikoli počty panické.

Paní politici asi chtějí vyhlašovat opatření podle svých pocitů a ne podle faktů. Fuj.

J. Koutský 17.5.2020 8:41

S Babišem a Agrofertem na věčné časy a nikdy jinak!!;-D

M. Netrh 17.5.2020 8:40

Nelži, těch pravomocí mají už dnes tolik, že to nemá obdoby, a přesto zpackali, na co sáhli, od zdevastování záložních nemocnic až po vyřazení místních firem z dodávek. Do ústavy bych doplnil jedinou věc, a to zákaz podlézání Číně a Rusku.

P. Čech 17.5.2020 8:18

Podle mne naší legislativě toho chybí hodně. V tomto konkrétním případě však zejména možnost krátkodobého omezení občanských práv za účelem ochrany většiny občanů. Není přece možné dopouštět absolutní ochranu diskutabilních práv, jejichž výčet není nikde uveden , zejména týkají-li se nějakých menšin, je-li ohroženo fungování státu či ochrana zdraví většiny. Pokud tomu tak je, dochází potom v konečném důsledku k chaosu a zmatku - anarchii.


Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Kristýna Třešňáková známá pod jménem Týnuš Třešničková (Praha, 27. června 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...