Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kott s Pancovou plánovali dovolenou na Seychelách, zatkla je ale policie

Česko

  16:30aktualizováno  16:36
PRAHA - Několik minut předčítala u soudu s Davidem Rathem přísedící seznam bankovek, které policisté zabavili při květnové prohlídce v domě u exředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové a jejího přítele Petra Kotta. Našli u nich i zaplacený poukaz na exotickou dovolenou na Seychelách. Kromě prohlídky bytu soudce Robert Pacovský ve středu četl i protokoly z prohlídek kanceláří v nemocnici Kladno.

Petr Kott a Kateřina Pancová foto: Lidovky.cz

Když loni v květnu kriminalisté přijeli do domu Kotta a Pancové v Rudné u Prahy, ve sklepě našli přes 30 milionů korun. Jedna z přísedících ve středu u soudu dlouhý seznam korunových, eurových a dolarových bankovech předčítala. "Dvě stě krát dva tisíce korun, čtyři sta krát pět tisíc korun, 180 krát pět tisíc korun...." citovala několik minut ze spisu. Spolupracující obviněná, slánská stavařka Ivana Salačová, se během výčtu usmívala a kroutila hlavou.

ČTĚTE TAKÉ:

Jenže bankovky nebyly jediným tučným úlovkem ve sklepě mileneckého páru. "V trezoru byl nalezen samopal, kulovnice, dva zásobníky, kolt Amadeo Rossi, náboje," pokračovala ve výčtu přísedící. Dvě pistole s náboji měli Kott s Pancovou i v ložnici.

U Kotta v pracovně pak kriminalisté narazili na hodinky s koženým páskem, účtenku na ruční zhotovení zlatého prstenu s briliantem, na náhrdelník i náušnice nebo videokameru v šuplíku pracovního stolu či doklad o zaplacení zájezdu na Seychely za 189 400 korun. Z kanceláře u Pancové si pak vyšetřovatelé odnesli především dokumenty v papírové i elektronické podobě, například materiály k rekonstrukci nemocnice v Příbrami.

Státní zástupce Petr Jirát Kotta s Pancovou označil za "mozky organizované skupiny", která navyšovala ceny veřejných zakázek pro Středočeský kraj, z čehož získávali úplatky pro sebe a Ratha. Pacovský plánoval i přehrát video z prohlídky v Rudné, hlavní líčení ale ještě před tím přerušil do čtvrtka.

Kauza se u Krajského soudu v Praze soudu oproti původnímu plánu nebude projednávat ani příští týden. Celý spis totiž putuje k Vrchnímu soudu v Praze kvůli rozhodování o propuštění Pancové z vazby. Pacovský ji předminulý týden pustil na svobodu, státní zástupce ale proti tomuto rozhodnutí podal stížnost. Bojí se, že vzhledem k vysokému trestu Pancová uteče. Pokud propuštění vrchní soud potvrdí, musí odevzdat cestovní doklady a bude se pravidelně hlásit probačnímu úředníkovi.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...