Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koubek nabídl rezignaci. Zůstává

Česko

OSTRAVA Fotbalisty Baníku Ostrava i po čtvrté prohře za sebou povede Miroslav Koubek. Osmapadesátiletý kouč po sobotní porážce s Teplicemi nabídl vedení klubu svou rezignaci, ale majitel Baníku Tomáš Petera ji smetl ze stolu.

„Koubkovi věřím. Věřím jeho práci, myslím, že ji dělá správně,“ řekl Petera, který ani chvíli nezauvažoval o tom, že by kouče Baníku odvolal.

Baník se však topí v porážkách. Čtyřikrát podlehl v lize, k tomu ještě jednou v pohárové odvetě s Mogilevem. Pět porážek a čtrnácté místo v lize, to byly důvody, které Koubka dohnaly k tomu, nabídnout svůj post.

„Je to moje profesní povinnost a můj bezprostřední pocit po zápase. Kluci dřou, pouze utkání v Boleslavi bylo tristní. Ofenzivní kvalita je pryč, nepodařilo se nám to nahradit. Já se k tomu stavím čelem,“ řekl Koubek ještě předtím, než Peterovi odstoupení nabídl.

Podle Petery však viníkem současného stavu Koubek není. „Není nejmenší důvod, abych přijímal rezignaci. Není čas na to, abychom z toho zbaběle utíkali. To bych musel mít pocit, že trenér nemá tým pod kontrolou, a to si nemyslím,“ řekl Petera.

Přes porážku s Teplicemi Baník herně nepropadl. V druhém poločase měl velký tlak a několik šancí, které neproměnil. Vrcholem zmaru byla Frejlachova rána, která šla od pravé do levé tyče a zpátky do hřiště. „Náš výkon dneska nebyl špatný. Je třeba tomu dát čas. Vrátí se zraněný Lukeš, to bude, věřím, taky impulz. Musíme pracovat,“ uvedl Petera.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!