Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koubek povede Baník Ostrava také další rok

Česko

OSTRAVA Fotbalisty Baníku Ostrava dál povede trenér Miroslav Koubek. Osmapadesátiletý kouč, který tým dovedl na třetí místo v domácí soutěži a vybojoval mu účast v předkole Evropské ligy, včera v Baníku prodloužil smlouvu o rok.

„Bylo to lehké rozhodování. Hned v neděli jsem se na jednání s majitelem klubu rozhodl, že zůstanu,“ řekl novinářům Koubek, o jehož služby měla podle zákulisních informací eminentní zájem Mladá Boleslav a v posledních dnech zřejmě také pražská Slavia. Zájem konkurence Koubek odmítl komentovat. Podle svých slov však nelicitoval. „Hmotné podmínky spolupráce byly na posledním místě. Na prvním šlo o budoucnost klubu, personální a kádrovou politiku. To byly první věci, které mě zajímaly,“ uvedl Koubek.

Poměrně málo známý trenér, který na Bazaly přišel loni v létě z druholigové Čáslavi, si v Baníku získal renomé. Nejhorší klub loňského jara vytáhl do pohárové Evropy a ještě v posledním kole na dálku se Spartou a Jabloncem bojoval o titul.

„Odvedl tady fantastickou práci a jsem moc rád, že ji bude moct dále rozvíjet. Věřím, že pod jeho vedením máme na to, poprat se také v příští sezoně o poháry a něco v nich i uhrát,“ uvedl majitel klubu Tomáš Petera.

Klub má vytypované posily Baník nechce před další sezonou oslabit. Podle Petery zatím na žádného hráče ani není konkrétní nabídka, třebaže poptávka po hráčích se teprve rozproudí. „O prodeji žádného hráče momentálně nejednáme. V případě, že na někoho nabídka přijde, jsme schopni ho pustit jen ve chvíli, kdy budeme mít náhradu,“ pravil Petera.

Každou řadu se naopak vedení ostravského klubu chystá posílit. „Máme vytypovány tři čtyři hráče, které se pokusíme přivést, abychom zvýšili kvalitu. Hlavně úvod sezony totiž bude díky účasti v Evropské lize náročný,“ dodal Petera.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte
První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. Vznikne tím unikání rodinná...