Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kouč Gregor v Liberci skončil

Česko

LIBEREC Hokejisty Liberce už v extralize nepovede trenér Dušan Gregor. Vedení severočeského klubu jej odvolalo z funkce a na jeho místo jmenovalo Filipa Pešána.

Společně s Gregorem na střídačce ambiciózního celku, kterému se v této sezoně zatím příliš nedaří a patří mu až jedenácté místo, skončil i asistent Vladimír Čermák.

„V dosavadním průběhu ročníku se nám dlouhodobě nedařilo a tým nepodával výkony odpovídající jeho složení. Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli odvolat dosavadní trenérskou dvojici,“ uvedl generální manažer týmu Ctibor Jech. Vedení klubu se k tomuto kroku rozhodlo i přesto, že hlavní podíl na současném postavení klubu mají podle něj hráči.

Společně s Pešánem, jenž v Liberci působí jako asistent generálního manažera, vede sportovní centrum mládeže a trénoval i juniory, převezme extraligový tým Jaroslav Nedvěd starší. Brankáře bude mít i nadále na starosti Miroslav Kapoun.

Šestačtyřicetiletý Gregor, který liberecký tým převzal před začátkem minulé sezony a dokázal s ním postoupit do semifinále extraligy, je prvním odvolaným trenérem v letošním ročníku nejvyšší soutěže. Již v září chtěl na střídačce Třince skončit kouč Antonín Stavjaňa, ale vedení klubu mu rezignaci rozmluvilo.

Slovenský kouč se o důvodech svého odvolání moc bavit nechtěl. „Realita je daná a nemám k tomu co říci. A ani se o tom bavit nechci,“ uvedl Gregor.

Zprávu, že na střídačce Bílých Tygrů předčasně končí, se dozvěděl v úterý večer. V noci ji poté klub oficiálně zveřejnil.

Gregor, který měl v Liberci smlouvu do konce letošní sezony s případnou následnou opcí, věří, že v české extralize ještě v budoucnosti bude působit. „Nikdy jsem se netajil tím, že mě trénování v Česku lákalo, a jsem rád, že jsem tady mohl působit. Jaké budou ale moje další kroky, je teď ještě brzy říci,“ dodal trenér, jenž v roce 2004 dovedl Duklu Trenčín k titulu ve slovenské extralize.

Nového kouče Liberce čeká první prověrka už dnes. Severočeši se vydají do nedaleké Mladé Boleslavi, kde je čeká předehrávka 18. kola. (ČT 2, 17.05).

Autor: