Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koudelka předvedl skok sezony

Česko

ZAKOPANÉ Český skokan Roman Koudelka obsadil v sobotním závodě Světového poháru v Zakopaném sedmou příčku a dalším umístěním v elitní desítce navázal na své páteční čtvrté místo. Z pátého vítězství v SP v sezoně se radoval Rakušan Gregor Schlierenzauer, jenž si vyměnil pozici oproti pátku s krajanem Wolfgangem Loitzlem, který byl tentokrát druhý.

Spolu s Koudelkou, jemuž patřila sedmá příčka už po prvním kole, dosáhl letos poprvé na body ještě pětadvacátý Martin Cikl. Vítěze kvalifikace však musel mrzet pokažený druhý skok, neboť po prvním kole byl dvanáctý.

Z prvního kola překvapivě nepostoupil šestý muž pátečního závodu Jakub Janda, který skončil na 33. místě a zůstal bez bodů. Ondřej Vaculík byl čtyřicátý.

Kondiční trenér musí k holiči „Jsem rád hlavně za povedený druhý skok, po zvýšení nájezdu se začalo létat daleko,“ řekl Koudelka o svém pokusu 131 metrů, jímž o 10,5 metru překonal výsledek z prvního kola. „V pátek jsem chtěl na bednu, bylo by to vůbec poprvé, ale skoky ještě nebyly to pravé,“ připomněl své čtvrté místo, čtvrté v kariéře. „Zato dnes byly super, druhý byl jednoznačně nejlepší skok celé sezony,“ dodal.

Po prvním skoku na metu 120,5 metru zastříhal na dojezdu prsty jako nůžkami. Byl to snad nový způsob oslavy dobrého výsledku? „Kdepak, vsadil jsem se s Lubošem, že když v pátek i v sobotu budu do desítky, půjde se ostříhat nakrátko,“ vysvětlil Koudelka, že kondiční trenér Luboš Plecháč nyní přijde o vlasy splývající až na ramena.

Devatenáctiletý Schlierenzauer předvedl v druhém kole nejdelší skok dne 138,5 metru a vyhrál o rovných pět bodů před vítězem Turné čtyř můstků Loitzlem. Svým triumfem se postaral o sedmé rakouské vítězství za sebou, což je série, jakou podle agentury APA žádná jiná země v třicetileté historii SP nezaznamenala.

Po pátém vyhraném závodě v sezoně se mistr světa v letech Schlierenzauer dotáhl na rozdíl pouhých dvou bodů za lídra seriálu Simona Ammanna ze Švýcarska, jenž v sobotu skončil na třetím místě.

Kolotoč závodů Světového poháru se nyní přesouvá do Kanady a Japonska.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...