Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Koupím falešnou adresu pro školáka. Firmy zařídí změnu trvalého bydliště za šest tisíc, postih nehrozí

Umět si zavázat tkaničky či odříkat básničku k přijetí na základní školu nestačí. Hlavní je mít dobrou adresu. Jen díky spádovosti se totiž budoucímu prvňáčkovi otevře cesta k rodiči vysněné škole, která ho podle nich katapultuje mezi elitu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
NB

Paní Dolejšová z Prahy to má popletené. Základní škola nemá naprosto v popisu práce připravovat děti na přijímačky na gymnázium. Paní Dolejšová je pravděpodobně ten typ rodiče, co si myslí, že má doma geniální dítě.... Ale pravda je někde jinde....

0 0
možnosti
Foto

Myslel jsem, že na spádovost škol se už moc nehraje.

Například naše vnoučata v Pardubicích chodí do školy na druhém konci města z různých důvodů: rodiče mají na vyzvednutí prvňáčka z družiny lepší přístup, je to kvalitnější škola, chodí tam sourozenci,...

Nevím o nějakých problémech.

Jedině snad, že by do spádové školy museli brát přednostně místní děti a na ty ostatní se už nedostalo.

0 0
možnosti
MF

M54a43t32ě49j 78F23i63l46i26p

18. 9. 2021 12:40

Tak článek je hlavně o Praze nebo obecně o velkých městech.. Srovnávat to s Pardubicemi... Nic proti Pardubicím.

0 0
možnosti
JK

Bizarní školní problémy...

0 0
možnosti
AM

A82l86e97x 40M82a58c53h

17. 9. 2021 14:21

Jakto, že nemají páky na lidi, kteří podvádí?

2 0
možnosti
RD

Mají učitelé v těch žádaných lepších školách také lepší platy?

1 0
možnosti
Foto

V mém dětství se děti dostaly na výběrové školy od 2. nebo 3. třídy podle prospěchu. Existovaly třídy s rozšířenou výukou jazyků, sportovní, zaměřené na matematiku, jen bylo třeba projevit určité předpoklady - jiné, než je možnost a ochota rodičů zaplatit fiktivní adresu :-(.

1 0
možnosti
JV

Na 8g musí dítě připravovat hlavně rodiče, nechat to na škole je jako dráždit hada bosou nohou a čekat, že ten z toho bude vesele panáčkovat. Jinak problém se spádovou máme podobný, řešili jsme tedy soukromou školou, která nemá spádovou oblast - a za školné dáme ročně míň, než paní v článku za změnu adresy. Do 15 dětí ve třídě je příjemný bonus.

3 0
možnosti
PM

Tohle je super, těch 15 dětí.

0 0
možnosti
RK

Kecy v kleci. Chodil jsem na běžnou sídlištní základku, od šesté třídy jsem byl na osmiletém gymnáziu, u přijímacích zkoušek (brali 30 lidí) jsem byl 11. ze 405...obyčejná sídlištní základka...běžné gymnázium, poslední rok OK, humanitní zaměření (absence matematiky, fyziky, chemie), více dějepisu, zeměpisu, jazyků)...na VŠ mě s drobnou speciální přípravou vzali tedy až na podruhé, ale 280. místo z cca 600 příjímaných (z cca 7000 uchazečů, čili poměr cca 1 ku 10). Nepopírám, že jsou lepší a horší školy, ale vždy záleží hlavně na dítěti, jeho výchově a ochotě rodičů (v mém případě matka samoživitelka se dvěma dětmi)...

5 1
možnosti
Foto

Vím o člověku, který chodil na školu, kde bylo 40% Romů, ne, že by to byla vyloženě špatná škola, ale s výukou se postupovalo pomaleji, než jinde. A jak dopad v životě? Nadějný pan docent a vedoucí katedry na MFF Karlovy univerzity.

2 0
možnosti
PM

Já se těm rodicum nedivím, sama než mít trv.pobyt s partnerem, tak raději v Praze, abychom měli větší výběr škol. To, co je u nás, je ZŠ na dvě věci.

1 0
možnosti
KMH

V Praze je 57 městských částí a každá má svou spádovost.

0 0
možnosti
FN

Zajímavé - zrovna ty lepší bývají voliči vlády nebo probruselské pandemické pseudoopozice.

Ti všichni hlasovali pro inkluzi - tj pro začleňování dětí nepřizpůsobivých rodnin do základních škol - hlavně na sídlištích.

Ti smetli návrhy V.Klause mladšího na zrušení inkluze.

Jsem zvědavý kdo bude volit Trikoloru, která má opravdové řešení v programu.....jestli se najde alespoň 5% myslících lidí.

4 7
možnosti
FN

Mimochodem, V.Klaus mladší byl ředitelem nejlepšího gymnázia v ČR objektivních hodnocení. Tak mu prosím věřte.

4 5
možnosti