Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Na Smíchovském nádraží se evakuovalo 300 lidí, z vagonu byl vidět kouř

Ze Smíchovského nádraží v Praze museli hasiči kvůli kouři z vagonu evakuovat 300 lidí. (8. května 2023) foto: HZS hlavního města Prahy

V pondělí před polednem museli hasiči preventivně evakuovat 300 lidí z vlaku na Smíchovském nádraží. Z jednoho z vagonu byl vidět kouř. Jednalo se menší požár elektroinstalace v klimatizaci. Cestující odjeli následujícím vlakem.
  14:14

„Na Smíchovském nádraží, na třetím nástupišti, zasahujeme u výskytu kouře z vagonu. Preventivně bylo evakuováno 300 osob. Hledáme zdroj zakouření. Spolupracujeme s jednotkou Správy železnice,“ uvedli pražští hasiči na Twitteru.

Na nádraží se začalo kouřit z jednoho vagonu mezinárodního rychlíku, který jel z Bohumína do Františkových lázní. Souprava měla ze smíchovského nádraží odjet v 10:51.

Hasiči zdroj požáru hledali termokamerou v podhledu vagonu. „Jednalo se menší požár elektroinstalace v klimatizaci,“ uvedli kolem 13. hodiny. Jednotky se mohly vrátit na základny.

Kvůli závadě byl odřeknut vlak Českých drah do Chebu, cestující využili následující spoj, uvedly dráhy na webu. V úseku Cheb - Františkovy Lázně bude vlak veden včas náhradní soupravou. Vlak IC 515 bude v úseku Františkovy Lázně - Plzeň hl.n. veden náhradní soupravou (Regioshark) se značně omezenou kapacitou. Ve stanici Plzeň hl.n. bude zajištěn přestup do soupravy v pravidelném řazení.

Událost potvrdili mluvčí Českých drah (ČD) Lukáš Kubát a mluvčí Správy železnic (SŽ) Pavel Tesař. Podle nich se nikomu nic nestalo. Provoz není omezen.

„Všichni cestující byli bez problému evakuováni a během několika minut odjeli následujícím spojem, který mířil do Mnichova,“ uvedl mluvčí ČD Kubát. Příčinou potíží podle něj byla pravděpodobně závada na elektroinstalaci.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...