Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kozák obhajoval nadávky Bičovskému

Česko

FOTBAL

BRATISLAVA Trenér Košic Ján Kozák včera obhajoval před disciplinární komisí Slovenského fotbalového svazu své chování na tiskové konferenci po ligovém utkání v Ružomberku, kde urážel domácího kouče Přemysla Bičovského. Kozák prohlásil, že má čisté svědomí, a celou kauzu označil za zakrývání toho, co se dělo na hřišti a v hledišti.

Po zápase, v němž Košice prohrály brankou v nastaveném čase, Kozák opakovaně počastoval Bičovského urážkami. O svém bývalém spoluhráči z československé reprezentace před novináři mimo jiné prohlásil, že se usmívá jako debil, a doporučil mu, aby nešišlal, protože mu prý není rozumět.

Kozák dnes komisi řekl, že celou diskusi považuje za zástupný problém, neboť v Ružomberku se podle něj děly mnohem horší věci. Připomněl, že musel z tribun poslouchat vulgární pokřiky na svou adresu, později z hlediště přiletěl i zapalovač, který ho trefil do hlavy.

„Mám tak čisté svědomí, jako jsem v životě neměl,“ bránil se košický trenér. „Za celých 95 minut (zápasu v Ružomberku) jsem nedal jediný podnět k tomu, aby zápas neproběhl v rámci fair play,“ dodal.

Autor: