Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krajčíka nadchl hokejový úspěch

Česko

PRAHA Nejraději by se teď rozkrájel. V hlavě už nosí první jarní zápas fotbalové ligy, ale zároveň na dálku drží palce svým krajanům, kteří na olympijském hokejovém turnaji ve Vancouveru nečekaně postoupili do semifinále.

Slovenský obránce pražské Slavie Matej Krajčík se v posledních dnech proměnil v náruživého hokejového fanouška.

„Hlouša (Adam Hloušek) mi říkal, že by to mohlo být slovenské Nagano. Ale v sobotu ráno budeme hrát proti sedmi,“ řekl dvaatřicetiletý fotbalista. Myslel tím jednak podporu domácího celku ze strany fanoušků, zároveň se však obává i jisté „podpory“ od rozhodčích.

Vítězný čtvrtfinálový souboj se Švédskem si Krajčík včera ráno nemohl nechat ujít. „Přivstal jsem si a ten postup přes Švédsko viděl. Je to pro nás velkým úspěchem a doufám, že vítězná vlna bude mít dlouhé trvání,“ řekl.

Ovšem zítřejší noční zápas s Kanadou sledovat nehodlá. „I my hrajeme v sobotu, jsem profesionál a sám sobě bych to nemohl udělat,“ usmál se Krajčík.

S českými spoluhráči se prý také na hokejové téma často hecuje. „Když nás Češi porazili ve skupině, tak byli spokojenější, nyní se radujeme my, ale takový je už sport,“ podotkl Krajčík. Ví, že v semifinále budou velkými favority Kanaďané. „Jsou známi svojí psychikou až za hranicí všedních dnů. Ale uvidíme, máme vynikajícího gólmana,“ pokračoval Krajčík, který prý ale mezi hokejovými reprezentanty žádné kamarády nemá.

Od zítřka se už plně soustředí na cestu Slavie za ligovým úspěchem. Obrana pražského celku přitom přes zimu doznala výrazných změn: odešli Suchý a Čelůstka, zranění jsou Vomáčka a Hošek.

„Obranu měla Slavia vždy jednu z nejlepších, dostávali jsme málo branek. Přišli ale zkušení kluci, a když nastoupí mladý Lafrance, tak bude důležité, abychom mu pomohli,“ věří Krajčík.

S koučem Karlem Jarolímem se shodli, že Slavia bude o účast v evropských soutěžích tentokrát bojovat na dvou frontách. Momentálně sedmý tým totiž s nadějí vzhlíží spíše k domácímu poháru.

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÁŽNÍ DĚLNÍK

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 23 000 - 25 000 Kč