Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krajně nevhodné, řekl Roman k ataku Klause mladšího na Schwarzenberga

Česko

  16:51
PRAHA - Je to vůbec poprvé, co se šéf správní rady elitních škol PORG Martin Roman kriticky vyslovil na adresu ředitele Václava Klause mladšího. Vyprovokovalo ho k tomu mediální pozdvižení, které vyvolal dopis, v němž se Klaus jr. vysmíval Karlu Schwarzenbergovi.

Šéf správní rady PORG Martin Roman foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

"Pokládal jsem za krajně nevhodné, že pan ředitel Klaus projevoval své soukromé politické názory v oficiální korespondenci školy," reagoval na otázky serveru Lidovky.cz Roman, který soukromé škole poskytl stomilionový dar a jehož rodina sedí ve správní radě.

ČTĚTE VÍCE:

Vše odstartoval Klausův e-mail vydavatelství MAFRA, aby mu neposílalo žádné nabídky inzerce. "Inzerujeme jen v nezávislých médiích, nikoli pobočkách volebních štábů,“ žádal v něm a na závěr připojil narážku na Schwarzenbergovo nevydařené podání české hymny: "S pozdravem ktéé tomof muj, ktééé tomof muj“.

Václav Klaus mladší se později - zjevně pod tlakem - ve svém blogu za posmívání omluvil (připojil ovšem pasáž, v níž se snažil doložit, že Schwarzenbergovi příbuzní byli kolaboranti).

Roman: Osobní názory komentovat nebudeme

"Jsme rádi, že to uznal a omluvil se za to. Jeho osobní názory komentovat nebudeme, pokud je bude v budoucnosti držet mimo půdu školy," uvedl za správní radu školy k omluvnému blogu někdejší šéf energetického gigantu ČEZ Roman.

Proti řediteli Klausovi se ozvali i současní a bývalí studenti školy, kteří sepsali petici. "Vaše jednání považujeme za urážlivé a zásadně se proti němu stavíme," stálo ve studentské petici na adresu ředitele gymnázia PORG - více čtěte zde.

Martin Roman a PORG

Bývalý ředitel a současný šéf dozorčí rady polostátního ČEZu Martin Roman vstoupil do společnosti PORG v roce 2007, kdy škole vedené Václavem Klausem mladším věnoval 100 milionů korun.

Štědrým darem si mimo jiné zajistil křeslo předsedy správní rady školy a majoritní podíl v orgánech zřizovatele společnosti.

jkz

Klaus žádá omluvu po moderátorovi za "inkviziční" otázky

Do konfliktu se Václav Klaus dostal i s moderátorem Martinem Veselovským, který jej pozval do pořadu 20 minut Radiožurnálu, aby své postoje vysvětlil. Klaus jej obvinil z kladení inkvizičně laděných otázek a žádá po něm omluvu. "Nevím za co bych se Vám měl omluvit," reagoval ale Veselovský - čtěte zde.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat