Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Král pytláků dostřílel. Ohrožoval manželku

Česko

  14:17
BRNO - Okresní soud Brno-venkov poslal na šest let do vězení Josefa Konečného z Ořechova na Brněnsku, který je pokládán za jednoho z největších pytláků v Čechách a na Moravě. Nebyl potrestán za stovky skolených kusů lesní zvěře, ale za střelbu v opilosti, kterou se snažil řešit spory se svojí manželkou.

Ilustrační foto. foto: ČTK

Proti rozsudku se odvolal. Případem se proto bude zabývat brněnský krajský soud. Konečného čeká ještě proces týkající se pytláctví. Lze proto předpokládat, že konečný trest pro něj bude vyšší.

Na krále pytláků, nad jehož trofejemi dosud nevěřícně mnozí myslivci kroutí hlavami, se přišlo zcela náhodou. V říjnu 2005 se nepohodl s manželkou, která odešla ke známým do Syrovic. Opilý muž ji šel se zbraní navštívit. Když mu neotevřeli, začal střílet, přičemž čtyřikrát zasáhl rodinný dům.

Konečný byl potrestán za to, že ohrožoval lidi v objektu, budovu poškodil, střílel ze zbraně, na kterou neměl doklady. Jednal v opilosti, a dopustil se tak výtržnictví. Navíc si zbraň složil z komponentů ukradených v zaměstnání ve zbrojařské firmě. Muž pouze přiznal, že byl opilý a na nic si nevzpomíná. Střílel prý v záchvatu žárlivosti. Přitom podle kriminalistů dokonce
poranil mladíka, který jel kolem v osobním autě. Za to ale nebyl potrestán, protože se mu čin nepodařilo prokázat.

Při domovní prohlídce u Konečného se policisté nestačili divit. Kromě několika nelegálních zbraní nalezli 1350 srnčích, jeleních, mufloních a dančích trofejí za celkem 9,6 milionu korun. Muž podle odborníků upytlačil tolik zvířat, že by je ani velmi zdatný myslivec za život nestihl odlovit.

 Po ukončení procesů s konečným se rozhoří boj o jeho netradiční kolekci trofejí. Zájem o ni mají památkáři, kteří by si parožím chtěli vyzdobit některý z historických objektů. Myslivci by zase chtěli kolekci použít na expozici o pytláctví. Trofeje může využít i Národní zemědělské muzeum.
Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...