Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Král pytláků je nevinný, podle soudu chybí důkazy

Česko

BRNO Muž, který získal nálepku největšího pytláka v zemi, je podle soudu nevinný. Policie sice našla v říjnu 2005 v jeho domě v Ořechově u Brna 1358 srnčích, jeleních a daňčích trofejí, ale to podle soudců není důkaz.

Krajský soud v Brně včera potvrdil nevinu Josefa Konečného, jemuž za pytláctví hrozilo až pět let vězení. Viny pro nedostatek důkazů už muže zprostil Okresní soud Brno-venkov. „Státní zastupitelství v tomto případě neuneslo důkazní břemeno, nevyvrátilo obhajobu obžalovaného, který tvrdí, že trofeje nezískal lovem, ale že je jejich vášnivý sběratel,“ řekl předseda odvolacího senátu Jiří Šoukal.

Konečný byl zatčen před pěti lety poté, co se po hádce s manželkou opil a pak střílel na ulici v jedné z obcí na Brněnsku. Nikoho nezranil. Dostal za to tři roky vězení. Polovinu trestu si odpykal, zbytek mu byl odpuštěn.

Zdánlivě jednoduchý případ přerostl ve velkou kauzu, poté co se v domě Konečného našly stovky loveckých trofejí za asi deset milionů korun. Konečného kolekci má nyní už pět let ve svém skladu policie. Muž doufá v to, že ji už brzy dostane zpět.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!