Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Král pytláků u soudu: Své trofeje chci zpět!

Česko

BRNO Já a největší pytlák v českých dějinách? Nesmysl! Tak se včera u soudu vyjádřil k podané obžalobě třiačtyřicetiletý Josef Konečný z Ořechova na Brněnsku.

Policie v jeho rodinném domě před třemi lety zajistila na 1300 kusů trofejí. Nad touto kolekcí myslivci žasnou a nemohou se jí pochlubit ani mnohé vyhlášené zámky. Podle obžaloby způsobil Konečný nelegálním lovem desetimilionovou škodu. Muž vinu popírá a tvrdí, že je pouhým sběratelem. Hrozí mu až pětileté vězení.

„V životě bych nemohl ulovit tolik trofejí a sníst skoro tři tuny masa, které na ulovené zvěři byly,“ řekl soudu Konečný. I samotní myslivci tvrdí, že to není možné.

Konečný přivedl policii na stopu vlastní žárlivostí. V říjnu 2005 totiž v opilosti začal střílet na dům, kde se ukrývala jeho manželka. Při domovní prohlídce kriminalisté odhalili jeho neobvyklou sbírku, kterou odváželi v padesáti pytlích.

Soud Konečného za útok potrestal pětiletým vězením, po odpykání poloviny trestu je opět na svobodě. Včera připustil, že nezákonně lovil, ne ale tolik, aby mohl být označen za pytláka století. Trofeje žádá vrátit. Soud jednání odročil.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!