Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soud zamítl Kramného žádost. Obviněný zůstane za mřížemi

Česko

  16:19
OSTRAVA - Krajský soud v Ostravě rozhodl o stížnosti na vzetí do vazby u Petra Kramného obviněného z vraždy manželky a dcery v Egyptě. Podle informací ČTK z důvěryhodného zdroje byla žádost zamítnuta. Výsledek rozhodnutí samotný soud ale dosud nezveřejnil, protože musí být nejprve doručeno státnímu zástupci, obviněnému i jeho obhájci, řekla mluvčí soudu Lucie Böhmová.

Policie Kramného obžalovala z vraždy jeho manželky a dcery, které zemřely na rodinné dovolené v Egyptě. foto: ČTK

"Vzhledem ke skutečnosti, že bylo zdejším soudem rozhodováno v neveřejném zasedání, nejsem oprávněna sdělit žádné bližší informace o rozhodování do doby, než bude rozhodnutí doručeno stranám. Pro úplnost uvádím, že rozhodnutí je potřeba vyhotovit v písemné podobě s tím, že takto vyhotovené rozhodnutí doručuje stranám Okresní soud v Karviné," uvedla Böhmová.

ČTĚTE VÍCE O PŘÍPADU:

Právě proti usnesení Okresního soudu v Karviné o vzetí do vazby si Kramný podal stížnost. Podle mluvčí lze předpokládat, že strany rozhodnutí obdrží do konce týdne.

Matka s dcerou zemřely koncem července v hotelu v egyptské Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. Média původně spekulovala, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je mohl zabít elektrický proud. Kramný vinu od počátku popírá.

Moravskoslezští policisté, kteří Kramného obvinili z vraždy koncem února, dosud příčinu úmrtí nekomentují. Stejně tak zatím nebyly zveřejněny výsledky pitvy či výsledky testu na detektoru lži, který Kramný podstoupil.

Matka i její dcera zemřely v egyptském hotelu Titanic Palace na konci loňského července. Kramný prohlásil, že všichni tři před tím trpěli střevními a žaludečními problémy. Egyptská policie podezřívala ze smrti obou žen právě Kramného, který až do října musel zůstat v Egyptě. Těla českých turistek byla přepravena zpět do Česka už v srpnu. Moravskoslezská policie Kramného nakonec obvinila z vraždy, ve vazbě je od 20. února.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat