Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KRÁTCE

Česko

Miliarda pro fond rozvoje bydlení

Vláda na svém zasedání schválila rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na příští rok ve výši 1,3 miliardy korun. Informoval o tom premiér Petr Nečas s tím, že vláda diskutovala i o případném zrušení fondu. Letos fond hospodařil s rozpočtem 3,5 miliardy korun.

* Stavaři nabízejí státu slevy

Stavební firmy nabídly státu na zhruba stovce rozestavěných úsecích silnic a dálnic slevy v rozmezí 0 až 14 procent. U některých staveb přitom hrozilo, že se náklady státu kvůli špatným projektům ještě zvýší, nulovou slevu proto lze považovat za úspěch. Uvedl to nový šéf Ředitelství silnic a dálnic Jiří Švorc.

* Hřebčín Kladruby se dočká oprav

Ministr zemědělství Ivan Fuksa rozhodl, že uvolní 22,3 milionu korun na nejnutnější opravy v Národním hřebčíně Kladruby. Ministerstvo kultury prý po jednání s MZe slíbilo, že získá peníze pro svou část Integrovaného operačního programu. V jeho rámci měl hřebčín získat 300 milionů.

* Více než polovina firem ignoruje zákon

Přes 60 procent českých firem dlouhodobě ignoruje platné zákony, když neukládají výsledky svého hospodaření, tedy účetní závěrku a výroční zprávu, do sbírky listin obchodního rejstříku. Pokud by stát za neplnění informačních povinností důsledně ukládal pokuty, mohly by do státní pokladny přitéct až desítky miliard dodatečných příjmů.

* Čistka v dozorčí radě Českých drah

Ministerstvo dopravy přes řídicí výbor vyměnilo v dozorčí radě Českých drah čtyři z devíti členů. Kvarteto nových členů tvoří náměstek ministra obrany Michael Hrbata (ODS), za TOP 09 přichází jako ekonomický odborník Miroslav Nádvorník. MDnominovalo dva nestraníky, vrchního ředitele pro evropskou strategii Lukáše Hampla a náměstka ministra dopravy Radka Šmerdu. Informoval o tom server iDnes.cz.

Zdroj: ČTK

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...