Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KRÁTCE

Česko

* Asijský růst překročí 8 procent

Asijská rozvojová banka (ADB) zvýšila odhad letošního růstu mladých asijských ekonomik na 8,2 procenta, zatímco v předchozí prognóze z letošního dubna počítala s růstem 7,5 procenta. Banku vede ke zlepšení výhledu oživení exportní aktivity v Asii a nezabránilo jí v tom ani to, že vyspělé země se pořád ještě definitivně nevyhnuly riziku druhé recese. Předpověď hodnotí 44 zemí v celé Asii. Netýká se ale Japonska, které je zpravidla hodnoceno zvlášť. „Obecně se zdá, že hospodářské oživení mladých asijských zemí má pevné základy,“ píše se ve zprávě.

* Toyota vstoupí na trh s minivozy

Největší výrobce aut na světě Toyota Motor Corp. vstoupí na japonský trh s minivozy. Toyota včera oznámila, že se dohodla s japonskou automobilkou Daihatsu Motor, že pro ni bude tyto vozy vyrábět. První minivůz značky Toyota se má na trhu v Japonsku objevit na podzim 2011. Toyota je jedinou japonskou značkou, která doposud nemá vlastní miniauta. Jde o vozy s obsahem motoru do 660 kubických centimetrů. V Japonsku jsou tato auta velmi oblíbená kvůli daňovým úlevám, nižší spotřebě pohonných hmot a lepším podmínkám při parkování.

* Slovenský soud zrušil ČSOB pokutu

Krajský soud v Bratislavě včera zrušil rozhodnutí tamního antimonopolního úřadu (PMÚ) o pokutě pro Československou obchodní banku (ČSOB) a Všeobecnou úvěrovou banku (VÚB), které prý uzavřely kartelovou dohodu se Slovenskou spořitelnou (SLSP) proti české společnosti Akcenta CZ. V případě pokuty pro SLSP rozhodl ve prospěch banky stejný soud už ve čtvrtek. Banky Akcentě v roce 2007 zrušily účty. Podle antimonopolního úřadu to bylo koordinovaně a s cílem vytlačit Akcentu ze slovenského trhu.

Zdroj: ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!