Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krátce

Česko

AUTOMOBILKY

Toyota obhájila japonské prvenství

TOKIO Toyota zůstává největší globální značkou z Japonska. Její hodnota však za poslední rok klesla téměř o pětinu, protože nutnost svolat k prohlídkám a opravám miliony aut podkopala důvěru spotřebitelů ke kvalitě jejích vozů.

ŠROTOVNÉ

Ve Francii se prodalo víc aut

PAŘÍŽ Prodej osobních automobilů ve Francii se v lednu meziročně zvýšil o 8,2 procenta na téměř 186 tisíc vozů díky dozvukům šrotovného. V sousedním Španělsku však klesl o 23,5 procenta na 53 tisíc. Vyplývá to z údajů tamních automobilových sdružení.

LOGISTIKA

Zásilková služba UPS čeká rekordní zisk

NEW YORK Provozní zisk americké zasilatelské a přepravní společnosti United Parcel Service (UPS) stoupl ve čtvrtém čtvrtletí o 44 procent na 1,81 miliardy USD (31,7 miliardy korun). Výsledky podpořil nárůst objemu přepravy zásilek po celém světě před Vánocemi. Letos společnost očekává rekordní zisk.

FARMACIE

Pfizer vydělal čtyřikrát víc

NEW YORK Největší světový výrobce léků Pfizer ve čtvrtém čtvrtletí téměř zečtyřnásobil čistý zisk na 2,89 miliardy dolarů (přes 50 miliard korun) ze 767 milionů dolarů před rokem. Oznámila to firma. Zhoršila však výhled pro příští rok.

GENERAL MOTORS

Automobilka zvýšila prodej o čtvrtinu

DETROIT Největší americká automobilka General Motors v lednu zvýšila prodej na domácím trhu o 23 procent na 179 tisíc vozů díky silné poptávce po nových modelech a zlepšujícím se ekonomickým podmínkám. Lednový růst prodeje GM podle agentury AP naznačuje, že automobilový trh ve Spojených státech bude v letošním roce pokračovat v oživení. GMje první velkou automobilkou, která dnes údaje o lednovém prodeji v USA zveřejnila. Údaje postupně přinesou i další výrobci.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...