Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krátce

Česko

HOSPODÁŘSTVÍ

Británii čeká nižší růst ekonomiky

LONDÝN Británie snížila odhad růstu hrubého domácího produktu (HDP) pro letošní rok na 1,7 procenta z dříve předpokládaných 2,1 procenta. Oznámil to britský ministr financí George Osborne, který v parlamentu předložil rozpočet pro nadcházející finanční rok.

ZEMĚDĚLSTVÍ

Produkce pšenice letos vzroste

MILÁN Světová produkce pšenice v letošním roce proti loňsku díky výrazně zvýšeným cenám potravin zřetelně vzroste. Uvedla to včera ve svém prvním odhadu pro letošní rok Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO). Organizace také mírně zvýšila odhad loňské produkce, upozornila však, že zásoby obilí kvůli zvýšené poptávce výrazně klesnou.

MALOOBCHOD

Prodejci oděvů Zara se daří

MADRID Španělské společnosti Inditex, která je největším prodejcem oděvů na světě, stoupl v loňském fiskálním roce čistý zisk o třetinu na 1,73 miliardy eur (asi 42,2 miliardy korun). Firma provozuje obchody s oblečením Zara a působí i v České republice.

ENERGETIKA

E. ON dostal v Bulharsku pokutu

SOFIA Bulharsko vyměřilo německé energetické firmě E. ON pokutu 3,2 milionu leva (40 milionů korun) za zneužívání dominantní pozice na trhu s elektřinou. Oznámila to komise pro ochranu konkurence.

TELEKOMUNIKACE

Nokia chystá obří propouštění

HELSINKY Finský výrobce mobilních telefonů Nokia začne s personálem na konci dubna diskutovat o rozsáhlém propouštění, které podnik čeká kvůli softwarové alianci s americkým Microsoftem.

ENERGETIKA

ConocoPhillips prodá víc majetku

HOUSTON Americká energetická společnost ConocoPhillips se chystá rozšířit plánovaný objem majetku, který je určen k odprodeji. Firma by tak mohla získat až 20 miliard dolarů.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...