Kraus vyhrál i čtvrtý závod

Český skikrosař se může už v dalším závodě opět stát celkovým vítězem Světového poháru

SIERRA NEVADA Tomáš Kraus vyhrál další závod Světového poháru ve španělské Sierra Nevadě. Dvojnásobný mistr světa opět ani jednou neprohrál a ve finálové jízdě porazil bývalého krajana a nyní Kanaďana Stanleyho Hayera. Třetí skončil Švýcar Andreas Steffen.

Kraus má v čele průběžného pořadí seriálu náskok 231 bodů a už v příštím závodu 6. března v Grindelwaldu se může potřetí v kariéře radovat z celkového vítězství v SP.

„Nějaké kalkulace jsem si v hlavě dělal i před tímhle závodem, ale pak jsem si vynadal a řekl jsem si, že se tomu nebudu vůbec věnovat,“ řekl Kraus.

Kvůli možnosti celkově vyhrát v dalším závodu celý seriál může Krause o to víc mrzet skutečnost, že se příští díl SP nepojede na šumavském Špičáku, kde byl závod 28. února z finančních důvodů zrušen. „To mě moc mrzí, protože já doma vždycky rád závodím, navíc jsem svěťák doma ještě nevyhrál,“ upozornil Kraus.

Český skikrosař triumfoval v letošní sezoně ve čtvrtém závodu Světového poháru z pěti a nemá konkurenci. V zámoří se mu podařilo vyhrát také závod Americké série ve Squaw Valley.

Jednadvacátý dojel další český reprezentant Zdeněk Šafář. Závod žen vyhrála rovněž královna sezony Ophelie Davidová z Francie.

V Sierra Nevadě se mělo původně jet až dnes, ale kvůli nepříznivé předpovědi organizátoři závod posunuli o den dopředu. „Já jsem z toho nadšený nebyl, protože nemám rád, když je kvalifikace a finále v jeden den. Navíc v této výšce se člověk unaví rychle,“ upozornil na nadmořskou výšku přes 2800 metrů.

V celém závodě ho přejel jen jednou Hayer Za klíčové Kraus považoval už vítězství v kvalifikaci. „Protože bylo důležité mít lepší pozici na startu,“ připomněl svou silnou stránku. Jen jednou ho v celém závodu soupeř předjel - v semifinále byl v jednu chvíli rychlejší Hayer. „Projel boule líp, ale mně jely lyže, takže jsem mu to vrátil,“ popisoval Kraus.

Cítí se unavený, proto týdenní pauzu přivítá. „Prospěje mi to, odpočinu si a trochu potrénuju, je třeba se udržet ve formě,“ uvedl. Ve Španělsku zůstane do neděle, pak se vrátí domů a rád by našel kopec na trénink. „Ale to ještě nevím kde, protože v Čechách moc sněhu není,“ dodal po svém jedenáctém triumfu v závodu SP.

Výsledky - muži: 1. KRAUS, 2. Hayer (Kan.), 3. Steffen (Švýc.), 4. Delbosco (Kan.), 5. Lewen (Švéd.), 6. Lenel (Fr.), 7. Takizawa (Jap.), 8. Mani (Švýc.), 21. ŠAFÁŘ. Stav SP: 1. KRAUS 445 b., 2. Schmid (Rak.) 214, 3. Hayer 204, 4. Barr (Kan.) 182, 5. Puckett (USA) 160, 6. Gavaggio (Fr.) 156. Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Berntsenová (Nor.), 3. Ofnerová (Rak.), 4. Iljansová (Švéd.), 5. Boulangeatová (Fr.), 6. Serainová (Švýc.). Stav SP: 1. Davidová 401, 2. Boulangeatová 305, 3. Berntsenová 249, 4. Faričová (Slovin.) 222, 5. Owensová (Austr.) 214, 6. Fukušimaová (Jap.) 178.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...