6. listopadu 2015 10:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Krejčířova černošická ‚malá‘ vila půjde do dražby. Exekutoři za ni chtějí 17 milionů

Krejčířova „malá“ vila v Černošicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krejčířova „malá“ vila v Černošicích | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA S vyvolávací cenou 17 milionů korun míří do dražby vila Radovana Krejčíře v pražských Černošicích. Tu si Krejčíř pořídil v roce 2005 a právě z ní ještě tentýž rok policistům uprchl. Získané peníze chtějí exekutoři využít na uhrazení Krejčířova dluhu. Dům se bude elektronicky dražit již 12. ledna.

„Na takzvanou malou vilu byla vydána dražební vyhláška. Dražba se uskuteční elektronicky 12. ledna 2016,“ cituje Radiožurnál tiskového mluvčího exekutorské komory Davida Sahulu.

Dům byl oceněn Krajským soudem v Praze oceněný na 26 milionů korun. Vyvolávací cena v aukci však bude 17 milionů. A to Krejčířovi vadí, a proto se jeho advokáti snaží prodej překazit. „.. Krejčíř má možnost podat dovolání k Nejvyššímu soudu ČR. Této možnosti klient zřejmě využije,“ poodhalila Krejčířovy plány jeho advokátka Karolína Babáková.

Peníze získané z dražby půjdou na uhrazení dluhu ve výši 47,8 milionu korun. Věřitelem v exekuční kauze je společnost Frymis z Frýdku-Místku, která vystupovala jako poškozená v kauze podvodných transakcí s akciemi Teplárny Otrokovice.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!