Kreuziger klesl na osmé místo

STÄFA Český cyklista Roman Kreuziger přišel ve čtvrté etapě závodu Kolem Švýcarska o druhé místo v průběžném pořadí a klesl na osmou pozici.

Obhájce loňského prvenství včera dojel do cíle 197 kilometrů dlouhé trasy v hlavním poli, které ztratilo více než minutu na devítičlennou skupinu uprchlíků.

Etapové vítězství vybojoval Dán Matti Breschel. Do žlutého trikotu vedoucího jezdce se oblékl Slovinec Tadej Valjavec, který skončil ve spurtu uprchlíků třetí. Kreuziger ztrácí na lídra závodu 42 sekund.

Cyklisté absolvovali hned na úvod čtvrté etapy nejnáročnější stoupání devítidenního závodu. Před 2108 metrů vysokým Gotthardpassem se utvořila v čele zhruba třicetičlenná skupina, v níž byl nejlépe postaveným jezdcem dosud pátý Tony Martin. Německý jezdec si dělal zálusk na žlutý trikot, v závěru mu ale došly síly a mezi devítkou nejlepších se neudržel. Kolem Švýcarska - 4. etapa (197 km): 1. Breschel (Dán.) 5:01:34, 2. Iglinskij (Kaz.), 3. Valjavec (Slovin.), všichni stejný čas, ...46. KREUZIGER -1:04. Průběžné pořadí: 1. Valjavec 13:27:57, 2. A. Schleck -2, 3. P. Velits -11, 4. Rohregger (Rak.) -13, 5. Zaugg -14, ...8. KREUZIGER -42.