26. dubna 2019 10:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve vyhořelé kotelně byla dvě těla, oba lidé byli zavražděni. Policie obvinila muže

Požár v Kroměříží | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár v Kroměříží | foto: Reprofoto

Zlín  Kriminalisté obvinili v souvislosti s požárem bývalé kotelny v Kroměříži, při němž na začátku dubna zemřeli dva lidé, sedmačtyřicetiletého muže z vraždy. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková. Muž je stíhaný vazebně, řekl ČTK soudce kroměřížského okresního soudu Roman Kafka.

„Krajští kriminalisté si v průběhu prověřování převzali případ úmrtí dvou mužů, kteří zemřeli při požáru objektu bývalé kotelny v Kroměříži 7. dubna v ranních hodinách. Kriminalisté mimo jiné pracovali i s verzí, že mohl být na místě spáchán násilný trestný čin a na základě prozatímních výsledků vyšetřování zadrželi sedmačtyřicetiletého muže z Moravskoslezského kraje, kterého ve čtvrtek obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla Javorková. S ohledem na vyšetřování policie další informaci neposkytla.

Okresní soud v Kroměříži dnes poslal obviněného muže do vazby. „Důvodem je obava z jeho vyhýbání se trestnímu stíhání a také obava z opakování trestné činnosti,“ uvedl Kafka.

Hasiči našli při zásahu v objektu ve Francouzské ulici dvě těla mužů bez známek života. Při požáru tam byla ještě žena, kterou odvezla záchranná služba do nemocnice k ošetření. Jedním ze zemřelých byl jedenačtyřicetiletý muž bez domova, který s druhou obětí v objektu pravidelně přebýval.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz