23. února 2019 8:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kriminalisté zadrželi dvě ženy, které na Sokolovsku prodávaly pervitin. Hrozí jim až desetileté vězení

Pervitin (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pervitin (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Sokolov Sokolovští kriminalisté zadrželi a obvinili dvě sedmadvacetileté ženy, které podezřívají z prodeje stovky dávek pervitinu. Jedna skončila ve vazbě. Oběma hrozí až desetileté vězení, protože už byly za stejný čin nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami v posledních třech letech pravomocně odsouzeny.

Sedmadvacetiletá žena z Karlových Varů prodávala podle policie pervitin hlavně v Chodově na Sokolovsku, a to dva roky od konce roku 2016. Za to měla inkasovat 210 000 korun. „Například muži z Chodova ho měla prodat během několika měsíců téměř ve 300 případech. Kromě toho mu ve více než 500 případech měla prodat také marihuanu,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Dalším dvěma mužům z Chodova prodala pervitin ve více než 300 případech, v Karlových Varech pak dalšímu muži téměř padesátkrát.

Druhá žena ze Sokolovska měla prodávat pervitin od začátku roku 2016 do konce roku 2018 jednomu muži zhruba třistakrát. Žena byla ze zadržení propuštěna a je vyšetřována na svobodě, dodal mluvčí.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.