Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Déšť, mlha a minimum sjezdovek. V Krkonoších ubývá sněhu i lyžařů

Česko

  15:52
JANSKÉ LÁZNĚ - Sníh na sjezdových tratích v několika málo otevřených lyžařských areálech Krkonoš a Orlických hor stále ubývá. Střediska omezila provoz na minimum, malý byl dnes i zájem lyžařů. Například v Janských Lázních a Peci pod Sněžkou jsou v provozu pouze dvě sjezdové tratě, řekl Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec.

Ilustrační foto foto: Martin Prachař, Lidovky.cz

„Jezdí nám v Janských Lázních jen 800 metrů sjezdovky Anděl a v Peci Zahrádky. Vzhlížíme k avizovanému ochlazení od 28. prosince, abychom co nejdříve nasněžili sjezdovky,“ uvedl Hynek. Podle něj by areály mohly být zprovozněny alespoň z poloviny kolem 30. a 31. prosince.

Lyžování v Česku: byznys na vodě. Chybí přírodní sníh a lyžaři

Rozčarováni jsou i další provozovatelé krkonošských středisek. Ve Špindlerově Mlýně jsou zatím v provozu sjezdovky Modrá, Nová Hromovka a také Malý hank ve Svatém Petru. Lyžovat je také možné na dolní části sjezdovky Stoh a takzvané Cvičné louce na Horních Mísečkách. „Podmínky se ale stále zhoršují, navíc začalo pršet a je mlha. Lidé se rozhodně nehrnou, každý se snaží najít si alespoň nějaký jiný program,“ řekl Zdeněk Spilka z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně.

V Orlických horách je otevřena jediná červená sjezdovka s 30 centimetry sněhu v Říčkách na Rychnovsku. Další areály v Deštném, Červené Vodě nebo Dolní Moravě zatím provoz nezahájily a čekají na ochlazení. Středisko v Dolní Moravě původně chtělo sezonu spustit v sobotu, nyní však termín posunulo nejdříve na konec roku.

Autor: