2. března 2015 22:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Krnáčová k Blance: Jsou blbí. Za projektem stojí asi nějaký debil

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová na sněmu hnutí ANO v Praze na Chodově | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Primátorka Prahy Adriana Krnáčová na sněmu hnutí ANO v Praze na Chodově | foto:  Dan Materna, MAFRA

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová se v pondělí nevybíravě vyjádřila k závadám, které odložily plánované otevření tunelu Blanka. V Televizních novinách televize Nova sdělila svůj názor na projektanty, kteří pro Blanku navrhli kabely pro tzv. „suchý tunel“. „Asi jsou blbí. Když někdo hrabe tunel, je tam s největší pravděpodobností nějaká vlhkost,“ řekla primátorka.

Na otázku reportérky TV Nova, kdo za tvorbou projektu pražského tunelu stojí, primátorka odvětila, že „asi nějaký debil“. Podle Novy stojí za projektem společnost Satra.

Nad tím, že projektanti navrhli pro tunel Blanka kabely, které nesmějí přijít do styku s vodou, kroutila Krnáčová nechápavě hlavou a uvedla že jsou „asi blbí“.

Firma ČKD Praha DIZ, která má na starosti technologickou část tunelu Blanka, v pondělí oznámila, že se tunel neotevře v avizovaném dubnovém termínu kvůli nevhodnému typu nainstalovaných kabelů.

Podle firmy projekt počítal s tzv. „suchým“ tunelem. Umístěné kabely proto před několika měsíci poškodila spodní voda. Potvrdil to znalecký posudek a otevření Blanky je proto opět odsunuto na neurčito.

rozMichaela Rozšafná