Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U Prašné brány v centru Prahy vyrostl kruhový objezd, podle lidí je zbytečný a hyzdí okolí

Česko

  18:05
U Prašné brány a Obecního domu v Praze 1 vznikl nový kruhový objezd. Ten zde nahrazuje křižovatku ulic U Prašné brány a Na Příkopě. Umístění kruhového objezdu někteří lidé kritizují, protože se nachází u významného prostranství. Jiní ho vítají hlavně kvůli tomu, že křižovatka byla nepřehledná.

„Nejzbytečnější pitomost ever.“ To si o novém dopravním počinu myslí jeden z diskutujících ve facebookové skupině Praha 1. Tam se ve čtvrtek objevila fotka právě chystaného kruhového objezdu, který má zjednodušit dopravu v okolí Prašné brány a Obecního domu. „Bude to nová předváděcí trasa tuningových aut a motorek,“ má o dopravní úpravě jasné mínění autor fotky Pavel.

Spíš než kruhový objezd vadí některým samotný průjezd Prašnou branou. „Ten průjezd bránou je světová ostuda. Holt by se asi zhroutil dopravní systém nebo co,“ myslí si Thomas. Řidiči tuto cestu totiž často využívají jako zkratku z centra na magistrálu. Podle některých diskutujících na takovém místě nemají auta vůbec co dělat a větší smysl by měla pěší zóna.

Ke kruhovému objezdu se vyjádřil i náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Ten se od úprav distancoval. „Projekt i realizace objezdu je čistě v gesci vedení Prahy 1. nikoliv magistrátu či Technické správy komunikací,“ přiblížil náměstek s tím, že on i Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy má k objezdu negativní stanovisko. A to vzhledem k významnosti prostranství před Prašnou branou a Obecním domem. „Řešení se spíše hodí někam k Lidlu,“ kritizuje Scheinherr.

Na vyjádření radnice Prahy 1 ke kruhovému objezdu redakce iDNES.cz čeká.

Kruhový objezd u Prašné brány považujete za:

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00čtvrtek 12. května 2022. Anketa je uzavřena.

zbytečný2275
nezbytný143

Podobný kruhový objezd už je i na Jungmannově náměstí

Praha 1 už v roce 2020 zřídila kruhový objezd na Jungmannově náměstí. Nově se dá tedy projet nejen od Spálené k Jungmannově, ale i v opačném směru. Úprava udělala z Národní třídy nově obousměrnou ulici, čímž se snížil počet parkovacích míst. Řidiči tak museli začít parkovat místo příčně podélně, což se nelíbilo některým rezidentům.

Kruhový objezd na Jungmannově náměstí v Praze 1

I tehdy vyvolal kruhový objezd navíc nelibé ohlasy kvůli tomu, že hyzdí historické okolí. Městská část nicméně úpravu realizovala hlavně kvůli tomu, aby se zklidnil provoz v okolních úzkých uličkách, jako je Perlová, Skořepka nebo Uhelný trh.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat