Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Krýzl zajel ve druhém kole šestý čas

Česko

VAL D’ISERE (od zpravodaje LN ve Francii) Slunce, velký mráz a trať, která ze sjezdařů vysála všechny síly.

Takové kulisy měl závod v obřím slalomu mužů na mistrovství světa ve francouzském Val d’Isere.

„Byl to boj, musí se na trati makat,“ vydechoval v cíli Kryštof Krýzl.

Dvaadvacetiletý Čech začíná šlapat na paty světové špičce. Ve druhém kole předvedl dokonce šestý nejlepší čas. „Vylepšil jsem si chuť,“ usmál se Krýzl.

Po první jízdě na prudké a rozbité sjezdovce Bellevarde, v níž dvakrát málem vypadl, vystartoval na trať druhého kola jako jeden z prvních. „Jel jsem druhé kolo na pohodu. Stejně jsem to bral i ve sjezdu,“ připomněl Krýzl sjezd do superkombinace, v němž nečekaně obsadil výbornou třináctou příčku. „Budu se muset naučit tak brát každý závod,“ povídal momentálně nejlepší český reprezentant.

„Dostal jsem se na úroveň, kdy s těmi nejlepšími mohu závodit. Ale chtěl bych se stabilně dostat do první třicítky ve slalomu, obřím slalomu a super-G. A když to vyjde, tak bych chtěl v superkombinaci útočit na stupně vítězů,“ přemýšlel talentovaný Čech, který dokázal v lednu bodovat ve slalomech Světového poháru v Kitzbühelu a ve Schladmingu.

„Potřebuju nabírat zkušenosti“ „Potřebuju se ustálit v technice, nasbírat zkušenosti. Cítím totiž rezervy na začátku oblouku,“ vysvětloval pražský rodák.

Z triumfu se radoval mladý Švýcar Carlo Janka, velký přítel Daniela Albrechta, jehož ve čtvrtek lékaři v Innsbrucku probudili z umělého spánku.

„Ta medaile patří také trochu jemu,“ řekl Janka. „Jsme velcí kamarádi, bydlívali jsme spolu na pokoji. Zpráva, že se mu daří lépe, nás hodně povzbudila. Doufám, že bude brzy s námi.“

V nepřesvědčivých výkonech pokračuje na šampionátu samorostlý Bode Miller, jehož místo potlesku obklopují fámy o konci kariéry.

„Dneska mě závod poprvé na šampionátu opravdu bavil a dařilo se mi,“ prohlásil Miller poté, co jako jediný vypadl ve druhém kole. „Byl to krásný závod v pěkném počasí, i když jsem nebojoval o medaili,“ povídal Američan, který musel následně utéct před dychtivými fanynkami.

Sjezdaře čeká ve Val d’Isere už jen nedělní slalom a vedle Krýzla by se na startu měl objevit i Filip Trejbal. „Když budu do patnáctky, tak to bude super výsledek,“ řekl Krýzl.

Výsledky obřího slalomu mužů: 1. Janka (Švýc.) 2:18,82 (1:08,25+1:10,57), 2. Raich (Rak.) 2:19,53 (1:08,73+1:10,80), 3. Ligety (USA) 2:19,81 (1:09,96+1:09,85), 4. Hirscher (Rak.) 2:19,88 (1:09,40+1:10,48), 5. Blardone (It.) 2:20,49 (1:09,21+1:11,28), 6. Cuche (Švýc.) 2:20,51 (1:09,38+1:11,13), ...22. KRÝZL 2:22,89 (1:12,60+1:10,29).

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...