Diskuse k článku: Neuzavíráme manželství podle církevního práva, jen umožníme vznik vlády, říká komunista Dolejš

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 59
  • Poslední: 11.5.2018 14:51
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Stary 11.5.2018 13:21

Tady se vsechno svadi na komunisty a nepravem. Jak je to mozne, ze stare skorumpovane struktury v demokratickych stranach nebyly nahrazeny neskompromitovavanymi cerstvymi lidmi, kteri by ziskali duveru volicu. Proto vysel plan komunistu z roku 1989 v ramci privatizaci svoje cleny vyzbrojit majetkem, aby se takto dostali k moci. Nebo si nekdo mysli, ze ex-komunista Slovak Babis by se jinak dostal k moci? Ale volil ho nas lid nas suveren. Tak byl demokraticky zvolen i prez. Zeman, ktery ma blize k Moskve nez k Ceske republice.

J. Rojšl 11.5.2018 10:38

Za všechen ten "náš" politický marasmus odpovídá svými voliči neskonale obdivovaný Mýla - lže a všechny své sliby plnil a plní jen v případě, že jsou pro něj výhodné....

- lže a hlavně kvůli sobě se vždy snažil a snaží, k právu a hlavně k ústavě přistupovat jak sám říká "(KREATIVNÍM) - "TVŮRČÍM ZPŮSOBEM" ...

J. Tolman 11.5.2018 13:07

Soudruh Zeman pracoval a stále pracuje v jednom týmu s Klausem. Oba pracují pro stejného vůdce, který byl agentem sovětského gestapa.

M. Krátký 11.5.2018 9:55

Omlouvám se prasatům - ti se komunistům nevyrovnají. Veškeré svinstvo páchané komunisty od dvacátých let má na svědomí stovky milionů mrtvých - ČSR nevyjímaje. Komunisti mají ruce namočené v naší krvi až po lokte !!!

J. Zima 11.5.2018 10:03

Ano, je omyl přirovnávat komunisty k jakýmkoli hospodářským zvířatům. Ta na rozdíl od nich přinášejí užitek.

Já bych je spíše přirovnal k potkanům a podobné škodné.

P. Haraším 11.5.2018 10:05

Zdejší komanči Vám tento opovážlivý příspěvek pěkně spočítají. Už se třesou u klávesnic a nabírají znalosti na Wiki, aby mohli historii zas jednou řádně překroutit.

P. Aron 11.5.2018 14:29

A proč tedy šéf EU oslavuje autora Komunistického manifestu ?

P. Flener 11.5.2018 9:46

Řekl bych také, že je to bohužel dost významný úspěch KSČ.

Scénář po volbách měl vypadat takto:

ODS měla jít do většinové koalice ihned po volbách s ANO a tím úplně vyřadit ze hry Okamuru, Filipa i Zemana. To by byl od ODS státotvorný počin. ODS místo toho štěká přes půl roku na měsíc, její poslanci berou nehorázné peníze za nic a dušuje se, že se stíhaným Babišem by si poškodila morální kredit - ten ale mimochodem už dávno nemá a mít nebude - o to se postaral sebestředný Zeman č.2-papá Klaus. Současným chováním se ODS totálně dorazila.

P. Haraším 11.5.2018 9:52

ODS se měla obětovat s tím, že v dalších volbách by již nebyla? Měl se obětovat Bureš a vláda mohla být už v listopadu.

J. Zima 11.5.2018 9:59

Obávám se, že ODS neměla na výběr. Nelze přece před volbami hlásat, že trestně stíhaný premiér je neakceptovatelný a po volbách s ním jít do vlády. Jestli někdo znemožnil koalici ANO/ODS, tak je to Babiš. Stačilo, aby se do vyřešení svého stíhání postavil mimo vládu a nominoval na premiéra někoho jiného např. Šlechtovou. Tím by padla hlavní překážka a ještě by to vypadalo v EU dobře, že máme ženu v čele vlády. Stejně to udělal (vědom si kontroverze své osoby) Kaczynski v Polsku, který je, na rozdíl od Babiše státník, jemuž záleží na své zemi.

A. Novák 11.5.2018 10:20

sliby se slibují...ale bylo by to státotvorné gesto, jak říká předřečník: odstavení SPD, KSČ...navíc by si ODS mohla hodně diktovat, Babiš by byl rád za takovou stranu v koalici.

J. Zima 11.5.2018 10:33

Sliby nejsou závazné možná u vás, ale tohle by byla pro ODS politická sebevražda a právem by se to vnímalo jako podvod na voličích. A proč nemůže udělat to státotvorné gesto Babiš? Bylo by to mnohem logičtější a jednodušší. Myslím, že i voliči ANO by to ocenili a Babiš by byl za státníka. A když (jak on sám říká) je celé to stíhání jen "účelovka", tak se nemusí ničeho obávat a až bude zbaven obvinění, může směle být premiérem.

J. Tolman 11.5.2018 9:27

Kašlete na potvrzení legitimity KSČM, tu už vícekrát potvrdili soudruzi Klaus a Zeman. A vidíte, naše země stále vzkvétá. Mnohem horším problémem je pomník Marxovi v Trevíru, to řešte.

V. Cibulka 11.5.2018 9:37

Proč je podle vás Marxův pomník problém?

A. Novák 11.5.2018 9:43

pomník sám o sobě není problém. Problém je, že ho odhaluje papaláš EU Juncker...

V. Cibulka 11.5.2018 9:48

Omlouvám se, ale stále nevidím, kde je ten problém.

J. Zima 11.5.2018 9:51

Jestli nevidíte problém v tom, že se vrcholný představitel EU hlásí k odkazu autora Komunistického manifestu, tak jste s největší pravděpodobností také bolševik.

V. Cibulka 11.5.2018 10:06

Marx byl významný filozof a sociolog, jestli si sám zúžíte význam Marxe na nějakého protokomunistu, pak se vašemu názoru nedivím. Ale kdyby jste si přečetl nějaké jeho práce, pravděpodobně by jste došel k jinému názoru.

P. Haraším 11.5.2018 10:20

Významný filozof byl a jeho odkazu se chytli praví lidumilové a počty mrtvých šly do stovek miliónů.Ale filozof a sociolog to byl.

V. Cibulka 11.5.2018 10:43

A za ty mrtvé může Marx? Ze skutků Lenina nebo Stalina a realizace některých jeho myšlenek by asi těžko jásal.

J. Zima 11.5.2018 10:46

Marxe znám celkem dobře. Musel jsem ho nedobrovolně číst, abych prošel u nesmyslných zkoušek na VŠ za bolševika. Např. v Kapitálu je tolik logických rozporů a ekonomických nesmyslů, že označovat ho za významného filozofa může jen bolševik. A i kdyby tomu tak nebylo, tak sepsání Komunistického manifestu (četl jste ho vůbec?) úplně stačí k tomu, aby byl odmítnut jako protobolševik, který nepřímo zavinil smrt a neštěstí miliónů lidí. Stavět mu pomníky a slavnostně je odhalovat svědčí o charakteru dotyčných.

V. Cibulka 11.5.2018 11:22

Takže z Marxe znáte jen to, co vám předložila naše komunistická cenzura.. a máte pocit, že znáte Marxe natolik, aby jste ho odsoudil. Jednoho člena mé rodiny si StB odvedla k výslechu a už se nikdy nevrátil, přesto vinu rozhodně nekladu na Marxe. V mých očích jen smýváte vinu ze skutečných realizátorů teroru.

P. Haraším 11.5.2018 11:27

Tento týden byl na toto téma povedený článek na Britských listech. Nevinil Marxe, ale vinil ty, kdo zločiny proti lidskosti prováděli. Doporučuji přečíst. Odkaz dávat nebudu, kdo chce si jej najde.

V. Cibulka 11.5.2018 11:54

Je to asi složitější téma, ale všichni jsme jen děti své doby a Marx také jen reagoval na svou dobu. V budoucnu je už zase jiná konstelace společnosti. Vytahovat libovolně myšlenky z historie a aplikovat je na změněnou společnost podle mě vyviňuje autora myšlenky.

J. Zima 11.5.2018 13:22

Co to blábolíte? Tvrdíte, že komunisté zcenzurovali Kapitál? Celého Marxe jsem samozřejmě nečetl, ale Kapitál (jeho stěžejní dílo) ano a to mi stačí na úsudek, že to nebyl žádný významný filozof. Přečtěte si Fredericka Bastiata nebo Adam Smithe a poznáte, že Kapitál je nelogický blábol. Komunistický manifest pak přímo vyzývá k násilí a tak, i když si to vy z nejasného důvodu nemyslíte , má Marx část viny i na tom výslechu vašeho příbuzného.

V. Cibulka 11.5.2018 14:05

Komunisté vybrali z Marxova díla to, co se jim hodilo a nutili vás se to učit, čemu na tom nerozumíte? V tom je přece ta cenzura. Kapitál není nijak ucelené dílo, (ani nebyl dopsán) proto na vás asi působí nelogicky, je to spíš soubor jeho myšlenek. Ale jak můžete považovat Kapitál za stěžejní dílo, když jste od Marxe asi nic jiného nečetl? Smith je také zajímavý, ale podle mě Marx spíš reagoval na Hegela a jeho fenomenologii ducha, proto jeho zaměření na hmotu a materialismus. Ale samozřejmě váš názor vám neberu, vy Marxe odsuzujete, já ho považuji za významného filozofa a pomník mi rozhodně nevadí.

P. Aron 11.5.2018 14:35

Jste fakt namrzlej ? Komunistický manifest byl komunisty cenzurován ? To myslíte vážně ? No, jo vy neomarxisté jste ho zdokonalili. Nejprve rozvrátit tradiční společnost s jejími vazbami, rodinu, kulturu, morálku.

V. Cibulka 11.5.2018 14:51

:-) Tradiční společnost rozvrátil industrialismus vy hlavo :-) Bez vzdělání tady chcete diskutovat? No pokračujte.. jsem zvědav, co z vás ještě vypadne :-)

P. Aron 11.5.2018 14:33

A kdo napsal komunistický manifest proboha ? Kdo hlásal násilnou revoluci a převzetí moci proletariátem, třídní boj ? Nějaký jiný Marx ? Neokecávejte, že jste také jeho obdivovatel. Vy neomarxisté to děláte pravda rafinovaněji. Salámovou metodou místo brutální revoluce. Výsledkem bude ale opět totalita přesně podle Orwella. Ona už postupuje a je to vidět na každém kroku. Jen řekněte jaké jsou metody neomarxistů, co je to kulturní marxismus, dlouhý pochod institucemi !

J. Zima 11.5.2018 9:49

Není se čemu divit. V Evropské komisi je to jeden levičák vedle druhého. V blahé paměti maoista Barroso nebo v současnosti bývalá členka mladých komunistů Mogherini, která je ještě k tomu antisemitská sv.ně a bratříčkuje se s palestinskými teroristy.

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

„Když se něco naučíte rychle, váš mozek bude mít tendenci pamatovat si to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...