30. ledna 2012 14:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Která právnická fakulta je nejlepší? Brno předhání Prahu

Masarykova univerzita | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Masarykova univerzita | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Loni to mohla být výchylka, letos už nikoli. Brno v pravidelném žebříčku právnických fakult trvale stoupá. Loni vyhrálo těsně, letos už s přehledem. Praha uspěla jen u poroty expertů. Mění se i dno tabulky: Plzeň klesá.

Zatímco loni vyhrála Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně nad tradičními pražskými právy jen těsně ve třech kategoriích, letos se s přehledem umístila na prvním místě. Ve všech kategoriích s výjimkou hodnocení expertů předběhla Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze i další dvě veřejné právnické vysoké školy - v Olomouci a v Plzni.

GRAFIKA: české právnické fakulty

Žebříček pracuje s pěti ustálenými kritérii: 1) vědecké výsledky, 2) hodnocení absolventů, 3) spolupráce se světem, 4) názor expertní poroty a 5) zájem o školu. Letos poprvé přidáváme výsledek uchazečů v jednom z testů od firmy Scio, jejž využívají všechny čtyři školy.

Jak se umístily české právnické fakulty ve všech hodnocených kategoriích si můžete přečíst v pondělní příloze Lidových novin Právo a Justice nebo ve svém iPadu.