Čtvrtek 15. dubna 2021svátek má Anastázie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jirka 15.2.2021 11:06

Proč by se Babiš namáhal korumpováním a zastrašování 130 poslanců, když mu pro stejný výsledek stačí totéž udělat čtrnácti hejtmanům? Je to prostě šikula! ;-D

P. Netolický 15.2.2021 11:35

Babiš má jediný štěstí, že je situace opravdu špatná, a hejtmani jsou si toho dobře vědomi.

P. Skřivan 15.2.2021 11:58

Třeba proto, že současný stav může zrušit soud ?

P. Skřivan 15.2.2021 11:04

Kuba se hezky snaží zviditelnit. Pozapomíná ovšem na to, že nebýt poslanců, tak se s nima Babiš nebaví vůbec. To za a). Za b) mu nějak uniklo, že je Babiš pouze využil a použil. Zajímavé, že jim to nevadí. Těm méně inteligentním asi ne ... .

J. Dufek 15.2.2021 11:02

Líbí se mi jednotnost v názorech politických stran. Poslanci hot, hejtmani čehý, ukázka perfektního rozboru politické situace a možných dopadů hlasování od analytiků stran. No, hlavně když půjdeme volit a na kandidátce bude především politická strana - hnutí. Potom člověk přesně ví, do čeho jde.

V. Kain 15.2.2021 10:34

Těším se na 28.únor.Od 1.3.2021 prý už bude veselo.No nechám se překvapit.I když mě něco napovídá,že ten stav v nouzi vláda nebude chtět pustit.Fandil jsem Kubovi,ale vidím že je dost naivně důvěřivý.

K. Vávrová 15.2.2021 10:54

Naivně důvěřivý? Kuba?

Nenechte se mýlit. Ten je nejvy... nejp... prostě je pěkně rafinovanej a ambiciózní a profesor Fiala a celá trojkoalice s ním bude mít okolo voleb ještě hodně co dělat.

I. Polák 15.2.2021 10:32

Hejtmani jsou v denním styku s realitou, poslanci mají jediný cíl, dostat se k moci. Pokud mají hejtmani v gesci nemocnice, tak kdo se jim proboha může divit? Jenom úplný pako.

M. Hoblík 15.2.2021 9:51

Hejtmani se zachovali klasicky; podělali se před Babišem! Všichni jsou to nepochopitelní troubové. Ti z ANO a ČSSD jsou o trochu méně nepochopitelní, protože jsou zavázaní straně a vládě.

P. Fajt 15.2.2021 9:59

fatální Bílá hora opozice a truc hejtmani potupně na kolenou před Andrejem Babišem - něco tak švejkovsky nechutného ve vysoké politice globální neoliberálové, zatíženi falešnými lidskými pravy, už dlouho nepředvedli. ..[>-]

P. Skřivan 15.2.2021 11:07

Sám jste si odpověděl na to, že Bílá hora to pro opozici nebyla. Spíš naopak. Jen Vy jste to ještě nepochopil.

D. Černý 15.2.2021 9:41

Jenže nouzový stav vyhlášený v rozporu s ústavou je nulitní. Občané nemusí dodržovat přikázání vyhlášená za tohoto stavu, ani nemohou být trestáni. Výhodu mají hlavně hospodští. Jim hrozilo i po zrušení nouzového stavu, že jim hlavní hygienička zakáže činnost. To právě nemůže, protože trvá neplatný nouzový stav a občané si mohou dělat, co uznají za vhodné.

I. Polák 15.2.2021 9:58

Jistě, a především virus si rovněž může dělat ,co je mu libo. Vás už dávno měli zavřít na uzavřené oddělení, nebo vám alespoň vzít z ruky comp.

D. Černý 15.2.2021 10:47

Tady ta průpovídka: Vás už dávno měli zavřít na uzavřené oddělení, nebo vám alespoň vzít z ruky comp.

Je jasnou známkou toho, že jste obětí masové hysterie. A že nedokážete své strachy a obavy z bolestivé smrti obhájit jinak než urážením.

https://youtu.be/JDQmd3aa87o

SKUPINOVÉ MYSLENIE kovidistov a ich lokajov likviduje celú spoločnosť a svet, ktorý sme poznali.

https://youtu.be/cN3jslmsCmU

V. Petr 15.2.2021 11:11

Pokud mě někdo ohrožuje na životě, mám právo ho zabít. Bude to "nutná obrana!"

D. Černý 15.2.2021 11:34

To už je choroba. Vy byste chtěl zabíjet lidi, ktreré ani neznáte a ještě vás nezačali ohrožovat. To by vám neprošlo, jedině že by vás uklidili do blázince.

L. Florner 15.2.2021 10:12

Těžko. Protiústavnost nouzového stavu by musel konstatovat Ústavní soud. Do té doby je to právně platné nařízení a občané i podnikatelé, kteří jej svévolně poruší a vyfasují flastr ho vyfasují v souladu s platnou legislativou. V případě odlišného nálezu ÚS by pak mohli požadovat kompenzace...k čemuž ovšem nedojde.

D. Černý 15.2.2021 10:38

Nestačí, že to říkám já, Vyskočil a Kysela?

Říkáš: Do té doby je to právně platné nařízení a občané i podnikatelé, kteří jej svévolně poruší a vyfasují flastr ho vyfasují v souladu s platnou legislativou.

A od té doby, co to ústavní soud rozhodne, budou všechny flastry nevymahatelné. Nouzový stav bude prohlášen od začátku za nulitní a vše, co bylo vyhlášeno během něj také jako neplatné.

Není se čeho obávat. Otvírejte hospody, obchody, posilovny, holičství!

L. Florner 15.2.2021 13:28

Nestačí. Zejména proto, že pokud ÚS nerozhodne o protiústavnosti normy, budou si občané, kterým se zatmí přesně podle tvé rady, moci říct jen "tak to jsme fakt nečekali...a přitom Černý, Vykočil a Kysela říkali něco jiného". A to jim bude platné jako mrtvému zimník (zbudou jim tak jen pocity těch, co Titanic nevybavili záchrannými čluny, protože každému přeci bylo jasné, že se taková věc vůbec nemůže potopit...v lepším případě). Osobně si myslím, že na nouzovém stavu není v aktuální situaci protiústavního vůbec nic a otevřít hospodu s tím, že se spoléhám na protiústavnost omezení a nějakou budoucí vratku 3 Mio (a stát se určitě s tím vracením přetrhne), je, jemně řečeno, nerozum. Bez ohledu na to, že moje otevřená hospoda jen pomůže tomu, aby resrikce trvaly déle. Ale jak říkám, je to nakonec jen můj osobní názor.

V. Kain 15.2.2021 10:29

Nezapomeňte,že tady se nejdříve musel vytvořit strach z postihu.A knedlík Hamáčků by se asi zvencnul.To je nejhorší člen vlády.Jenom doufám,že se už toto mstivé individium na podobný post nikdy nedostane a vůbec ideální by bylo kdyby se nedostal ano do sněmovny.

P. Skřivan 15.2.2021 11:06

Pane Kaine, asi jste nedával pozor: i komunisti věděli, že na to, aby něco mohlo být trestáno, to nejdříve většina musí považovat za nemravné. Že to vyhlásíte nebo napíšete do zákona, fakt nestačí.

V. Loula 15.2.2021 10:45

Prosímvás, říci, že nouzový stav je neplatný, ježto byl vyhlášen v rozporu s ustavou, může pouze a jen ustavní soud. On už zasedal a něco takového řekl? Nebo vy jste více než ústavní soud? Já nevím, jedni právníci tvrdí, že je to v pořádku, jiní právníci tvrdí, že to v pořádku není. Takže kdo má pravdu. Jedině ústavní soud. A ten, podle svého zvyku, vydá nález tak za tři roky, sice vědecky zdůvodněný, ale křížkem po funuse.

L. Železný 15.2.2021 11:04

Vládní právníci tvrdí, že je to v souladu s ústavou (ovšem až po Burešově návštěvě mstivého lánského povaleče) a ústavní právníci, že není. Nevím, jak ty, ale já věřím ústavním právníkům. 3 roky se v tomto případě jistě čekat nebude a vědecky se rozhodnutí ústavního nezdůvodňuje. Máš dost velké mezery na to, že se k věci vyjadřuješ veřejně.

P. Skřivan 15.2.2021 11:11

Vládní právníci také tvrdí, že se pan Babiš dotačního podvodu nedopustil a také tvrdili, že volební zákon je v naprostém souladu s Ústavou. Jak se zdá, tak není.

Problém je, že odlišit právníka od kašpara ve zdejších končinách není snadné. Ministryně spravedlnosti je evidentně spíš to druhé a podle členství v ČAK to také nepoznáte. To už jsem také zjistil a mnohokrát ověřil, Naposledy před půl rokem, kdy Kasační soud dal za pravdu mně, laikovi a ne člence ČAK, která za tu radu ještě vybrala peníze a ani se za to nestydí. Každá kačka dobrá, ne ?

L. Florner 15.2.2021 13:52

Jedni právníci tvrdí čehý, druzí hot a další jsou někde mezi tím. Co právník, to názor. Závazný je ten názor až po vynesení soudního rozhodnutí a nabytí právní moci. Ani to ale není záruka správnosti a klidně to může být jen nesprávnost s kulatým razítkem (ne nadarmo se jako jedna z prvních věcí na právech učí, že právo a spravedlnost jsou dva různé pojmy). Mimochodem, mluvit veřejně o věcech, o kterých mluvčí vůbec nic neví, není ani trestné a poslední dobou se zdá, že ani ostudné. Naopak, nekteří si na plácání prázdné slámy nebo vyložených nesmyslů dokáží postavit kariréru a zasloužit obdiv spoluobčanů (kteří povětšinou o dané věci také vědí Velké Kulové).

P. Kohoutek 15.2.2021 9:38

Děti do 14 dní do škol? A Kuba to Burešovi sežral i s navijákem:

Návrat do škol 1. března? Testy ještě nejsou ani objednané - noinky.cz

O. Uživatel 15.2.2021 8:59

Uživatel požádal o vymazání
V. Petr 15.2.2021 9:03

Vláda rozhazuje peníze vidlema a to nejnověji dokonce i těm, kterým NIC NEZAKÁZALA, akorát jim NEJDOU KŠEFTY. Děje se to tiskem INFLAČNÍCH PENĚZ! Není to ale vina vlády, ale VINA OPOZICE, která vládu vydírá a nakonec jí to stejně nestačilo a zrušila vyjímečný stav!

O. Uživatel 15.2.2021 9:08

Uživatel požádal o vymazání
V. Petr 15.2.2021 9:21

SPD nepodporuje karanténu od začátku! Jsou stejní "píp," jako demoblok!


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...