7. září 2013 18:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Svobodní využili slogan ODS. Nebudeme se přetahovat s malou stranou, říká Kuba

Martin Kuba | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Kuba | foto: Lidové noviny

Praha Strana svobodných občanů uzmula nepodepsanou kampaň ODS #Volím_pravici a na sociální síti Twitter pod tímto klíčovým slovem šíří své myšlenky. Výkonný místopředseda ODS Martin Kuba v tom však nevidí žádný problém. "Nemáme potřebu se přetlačovat s malými stranami," říká Kuba v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Nová kampaň ODS.

Nová kampaň ODS.

Lidovky.cz Co říkáte na to, že kampaň ODS #Volím_pravici využívá Strana svobodných občanů?
V kampani chceme říct, že je nutné obhájit pozice pravice v České republice obecně. Jsme strana s 23 let starou tradicí. Máme 23 tisíc členů. Jsme strana, která se podílela na vládách a nemáme potřebu se přetlačovat s malými stranami na pravici. Pokud je o naší kampaň zájem a mluví se o ní, tak je to dobře. To jsme přesně chtěli. Nejhorší kampaň je ta, o které se nemluví.

Lidovky.cz Nevadí vám, že by si někdo mohl spojovat kampaň ODS s jinou stranou? Na billboardech není žádné vaše logo.
Jsme v první fázi kampaně a ta bude trvat ještě sedm týdnů. Myslím, že všichni voliči si budou umět kampaň ODS správně zařadit.

Lidovky.cz Budete podnikat nějaké kroky proti Straně svobodných občanů?
Nebudeme. Jestli má teď někdo pocit, že je čas se přetahovat s malou stranou Svobodných, tak to určitě není pozice ODS. Pozice ODS v politickém spektru je zcela jiná. Přejeme jim, aby se jim dařilo. Zájem ODS je, aby pravice obhájila své pozice, protože v České republice hrozí masivní nástup levice jako ČSSD, zemanovců a komunistů.

Více o kampani ODS

jzlJakub Zelenka

Najdete na Lidovky.cz