Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kubica už po nehodě hýbe všemi prsty

Česko

ŘÍM Těžce zraněný jezdec formule 1 Robert Kubica už může po nedělní nehodě v rallye hýbat všemi prsty na pravé ruce, u které dokonce pro mnohočetná zranění hrozila amputace.

„Naše operace dopadla perfektně. Je to vynikající výsledek, že může už teď rukou hýbat, protože ten zákrok byl dlouhý a komplikovaný,“ citovala agentura SID chirurga Igora Rossella, jenž Kubicu operoval déle než sedm hodin.

Ve čtvrtek měli lékaři v nemocnici v Pietra Ligure u Janova pilotovi stáje Lotus Renault stabilizovat zlomeniny pravé nohy a ramena, tato operace však byla odložena na pátek. Za další tři nebo čtyři dny půjde Kubica na další operaci se zlomeným pravým loktem.

Pak bude podle Rossella následovat dlouhá rehabilitace. „Kubica bude muset dost pracovat každý den,“ řekl lékař. Až to Kubicovi zdravotní stav dovolí, čeká ho také výslech na policii.

Polský jezdec havaroval už čtyři kilometry po startu regionální rallye Ronde di Andora, jeho vozem Škoda Fabia S2000 projela svodidla. Zraněný Kubica přijde zřejmě o celou sezonu F1. O náhradníkovi za něj vedení stáje Renault ještě nerozhodlo.

Autor: