Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kubice si do týmu vybral dalšího detektiva z ÚOOZ

Nový ministr vnitra Jan Kubice  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový ministr vnitra Jan Kubice | foto: ČTK

PRAHA Ministr vnitra Jan Kubice si do svého resortu přivedl dalšího bývalého detektiva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Petra Plaňanského, kterého jmenoval ředitelem odboru interního auditu a supervize.

Po Jaroslavu Hruškovi, který se stal začátkem května Kubiceho náměstkem pro vnitřní bezpečnost, se na ministerstvu objevil další z jeho bývalých podřízených z útvaru, kterému dříve velel. Napsal to dnes server Euro.cz s odvoláním na mluvčího ministerstva Pavla Nováka.

O dalším působením Kubiceho na vnitru čtěte:

Plaňanský byl v ÚOOZ odborníkem na násilnou trestnou činnost. Bývalý důstojník se do povědomí dostal především díky podílu na dopadení takzvaného Berdychova gangu, v němž se spojili zločinci s policisty.

Mrázek i Berdych
Podobně Hruška byl v minulosti například šéfem speciálního týmu Pokr, který vyšetřoval vraždu kontroverzního podnikatele Františka Mrázka.

S Kubicem se v květnu 2006 zúčastnil i zasedání sněmovního branného výboru, na němž policisté z ÚOOZ poslancům předložili takzvanou Kubiceho zprávu, která upozorňovala na údajné prorůstání organizovaného zločinu do státní správy.

V roce 2008 opustil Plaňanský elitní policejní útvar s tím, že jeho nadřízení dávají přednost vyšetřování krádeží aut a starožitností. "Na ty velké věci, jako je prorůstání mafií do politiky, nekladou žádný důraz," řekl tehdy policista deníku Mladá fronta Dnes.

Detektiv i ředitel gymnázia
Po svém odchodu z ÚOOZ se stal zástupcem ředitele sportovního gymnázia v Českých Budějovicích. V posledních komunálních volbách také kandidoval do zastupitelstva Týna nad Vltavou za Sdružení přátel Vltavotýnska.

Podle poznatků Euro.cz začal s vnitrem spolupracovat i bývalý šéf inspekce policie Zdeněk Pelc, který by se prý mohl stát dalším členem Kubiceho týmu.

,

PŘEHLEDNĚ: Zdraží energie, potraviny i auta. Hypotéky zůstanou levné

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdo čekal, že pandemie koronaviru by mohla podstatně srazit ceny, ten se mýlil. Naopak. Na růst cen se musejí Češi...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Mimořádně nadané děti vybočují, a to lidem vadí, říká místopředseda Mensy

Tomáš Blumenstein je místopředsedou české Mensy (sdružení nadprůměrně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Místo abychom si mimořádně intelektově nadané děti hýčkali, narážejí spíš na překážky. Většinou jsou totiž jiné....

PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně
PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně

Šestiletý Honzík Hanuš se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky. Když bylo malému půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění...