Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kucka je v nominaci. Pojede na MS

Česko

BRATISLAVA Do třiadvacetičlenné nominace slovenské fotbalové reprezentace pro mistrovství světa v Jihoafrické republice se vešel i sparťanský záložník Juraj Kucka. Stane se tak jediným hráčem z české ligy na šampionátu.

Kucka se ocitl mezi 29 fotbalisty, jež se zúčastnili přípravného kempu v Rakousku. Trenér Vladimír Weiss ho během soustředění chválil, dobře se předvedl i v sobotním přípravném duelu proti Kamerunu. „Z nominace mám obrovskou radost, na takovém turnaji se nehraje pravidelně. Je to šance, která přijde jednou za život,“ uvedl dvaadvacetiletý fotbalista.

V týmu ale bude více hráčů se zkušenostmi z české ligy. Ve Spartě působili v minulosti například i Radoslav Zabavník, Marek Čech či Martin Petráš, jenž prošel i Jabloncem. Ve Slavii kdysi hrál Ján Kozák, za Liberec zase střílel góly útočník Filip Hološko. Nedostalo se naopak na někdejšího slávistu Dušana Šventa.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...