Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kulhánek: Kdybych se finančně vysvlékl, národ by byl asi překvapený

Česko

  12:00
PRAHA - Vypadalo to, že období nejvyšší aktivity už má Vratislav Kulhánek za sebou. Odsloužil si sedm let v­ čele Škodovky, vedl i Český svaz ledního hokeje. Letos v sobě ale objevil politické ambice a na konci června oznámil, že vyslyšel volání předsedy nově založené ODA Pavla Sehnala a bude jeho kandidátem na hlavu státu. Rozhovor s Vratislavem Kulhánkem, který vyšel v sobotních LN, vedl Tomáš Tománek.

Vratislav Kulhánek. foto:  Dan Materna, MAFRA

LN: Ještě před oficiálním vyhlášením termínu voleb už někteří další kandidáti začali zveřejňovat své finance na transparentních účtech, pan Horáček dokonce zveřejnil svoje zdraví. Plánujete podobné vysvléknutí před veřejností?
Je to od nich moc hezké, já k tomu ale nevidím žádný důvod. Kdybych se finančně vysvlékl, národ by byl asi překvapený, jak je možné, že po tolika letech nejsem příliš bohatý. Když se člověk rozvede, větší půlka zpravidla připadne jinam. Klidně jsem schopen předvést cokoli, a co se zdravotního stavu týče, mám dojem, že je to dost dobré.

LN: Běháte ještě maratony?
Už ne, nějakých dvacet let. Kvůli maratonu a hlavně letům ve volejbale jsem si natolik zmaceroval kyčle, že je mám plechové. Umožňuje to tenis, kolo, trošku běh, ale ne maraton.

LN: Ptám se i v souvislosti se současným prezidentem, u něhož jsou občas obavy, jestli všechny jeho povinnosti unese jeho zdraví. Co vy? Pijete, kouříte?
Kouřím jednou za tři dny jeden doutníček, mám dojem, že to přežiju. Občas zvládnu dvě deci vína.

LN: Jaké jsou vaše hradní cíle? Jak odhadujete své šance?
To je sakulajdské, jak kdysi říkával můj asistent ve Škodovce inženýr Patočka, jeden z nejmoudřejších lidí, které jsem kdy potkal. Jsou tací, kdo tvrdí, že mám šance veliké, jsou tací, kdo na internetu říkají, že takovýhle dědek šanci nemá, a přidávají šťavnatější výrazy. Zatím jsem ve fázi, kdy ještě nemám dostatek podpisů. Než jich budu mít pětapadesát tisíc, nebudu si s­tím moc lámat hlavu. Ale tím neříkám, že bych nechtěl. Aspoň do finále­ bych se dostat chtěl, už kvůli té diskusi.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI
Bolí vás nohy? Soutěžte o 3 000 Kč na vložky MEDICOVI

Ať už musíte celý den pobíhat za miminkem nebo běháte jen tak pro radost v lese. Možná vás trápí propadlá klenba nebo vás po celém dni bolí nohy....

Mohlo by vás zajímat