Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KULOÁRY

Česko

Zlomený prst kytaristy Jimmyho Page odložil plánovaný comeback skupiny Led Zeppelin. Jednorázový koncertní návrat v Londýně se měl konat 26. listopadu. „Cítím, že odklad umožní důkladné vyhojení mého prstu a umožní nám pak podat na koncertu takový výkon, na jaký jsme my i naši fanoušci zvyklí,“ uvedl Page.

Český hudebník Xavier Baumaxa už naopak na vyhojení bolavých šlach na rukou nečeká a na prosinec ohlásil tři pražské koncerty. Chce se jimi podle svých slov umělecky rozloučit s letošním rokem, v němž musel kvůli zdravotním potížím odvolat přes 15 vystoupení.

Britský herec Daniel Craig bude Jamesem Bondem v dalších čtyřech filmech. Podle britského listu Daily Mail podepsal rekordní smlouvu s hollywoodským studiem MGM, která mu v následujících deseti letech za práci na dalších snímcích o tajném agentovi zaručuje nejméně 30 milionů liber (asi 1,2 miliardy korun). Kromě rekordní smlouvy prý studio herci přiznalo i pohyblivou složku platu, která se bude odvíjet od tržeb budoucích filmů, a Craigův konečný honorář tedy nakonec může být mnohem vyšší než 30 milionů liber.

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová dokončila sbírku pohádek, první dílo po úspěšné sérii o Harrym Potterovi. Čtenářská obec ovšem tentokrát rozhodně nebude tak početná – jedná se o ručně psaný svazek v pouhých sedmi exemplářích, z nichž jeden bude vydražen na dobročinné aukci a další rozdány přátelům; kopírování bude zakázáno. Že si dokáže svá autorská práva pohlídat, prokazuje nyní autorka ve Spojených státech, kde podala žalobu proti vydání tzv. Potterova lexikonu v nakladatelství RDR Books. Rowlingová prý vydání Potterovy encyklopedie plánuje vbrzku sama. Ve světě zatím pokračuje vydávání plně autorizovaných překladů posledního Harryho Pottera, někde se ovšem i tak vyskytne neočekávaný problém. Zaměstnanci řeckých knihkupectví se odmítli zúčastnit tradiční legrace s půlnočním zahájením prodeje a stroze odkázali na „právo zaměstnanců jít včas domů“. Odborová asociace označila akci pro rozdychtěné fanoušky za „ilegální a nemorální akt“.

Český spisovatel Vladimír Páral by chtěl v Českém lese meditační zahradu, a to, jak uvádí agenturní zpráva, obrovskou.

Krása panenské přírody na pomezí Tachovska a Domažlicka ho prý okouzlila. „Bude to ovšem potřebovat velkou podporu veřejnosti, ale bylo by to něco naprosto krásného,“ zasnil se podle ČTK spisovatel.

Sen mají i herci pražských divadel, kteří se chtějí účastnit olympijských her v roce 2016 se sportem zvaným woodkopf, při němž se utkávají dva soupeři s prknem na hlavě. Mezi hráče patří např. Petra Špalková nebo úřadující mistr Robert Jašków.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat