Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kunovická škola dostala výstrahu

Česko

KUNOVICE Akreditační komise našla několik nedostatků ve fungování soukromé vysoké školy Evropský polytechnický institut (EPI) v Kunovicích. Škola má podle ní slabé personální zabezpečení i nižší kvalitu bakalářských prací a posudků. Komise naopak vyzdvihuje napojení EPI na region. Rektor školy Oldřich Kratochvíl řekl, že s některými výtkami nesouhlasí.

Kunovickou soukromou školou se Akreditační komise začala zabývat zejména kvůli počtu detašovaných pracovišť. Úroveň poboček vysokých škol je podle ní často nižší než výuka v centrálách. Například soukromá vysoká škola Bankovní institut po kontrole ukončila činnost několika svých poboček v Česku a na Slovensku. EPI má dvě pobočky v Kroměříži a Hodoníně.

„Pokud se týká konstatování a rozhodnutí Akreditační komise o prověření transparentnosti studia, velice rádi Akreditační komisi prokážeme, že ve všech našich činnostech přísně a zcela transparentně dodržujeme platné zákony a legislativu. Akreditační komise je u nás v poslední době tak často, že by jakékoliv pochybení okamžitě objevila,“ uvedl rektor.

Komise škole vyčítá i netransparentnost podoby spolupráce s Trenčianskou univerzitou, charakter celoživotního vzdělávání a možnosti jeho uznávání. Zpráva kritizuje, že v kombinované formě stačí studentům přijet jednou za semestr na výuku a jednou na zkouškové období. „Tato praxe zjevně neodpovídá kontaktní výuce akreditovaných oborů v kombinované formě,“ píše se ve zprávě.

Škola musí předložit informace například o stabilizaci personálního zabezpečení či o zajištění vyrovnané kvality bakalářských prací. Komise navíc zhodnotí akreditované činnosti EPI Kunovice.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: