Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kunovická škola dostala výstrahu

Česko

KUNOVICE Akreditační komise našla několik nedostatků ve fungování soukromé vysoké školy Evropský polytechnický institut (EPI) v Kunovicích. Škola má podle ní slabé personální zabezpečení i nižší kvalitu bakalářských prací a posudků. Komise naopak vyzdvihuje napojení EPI na region. Rektor školy Oldřich Kratochvíl řekl, že s některými výtkami nesouhlasí.

Kunovickou soukromou školou se Akreditační komise začala zabývat zejména kvůli počtu detašovaných pracovišť. Úroveň poboček vysokých škol je podle ní často nižší než výuka v centrálách. Například soukromá vysoká škola Bankovní institut po kontrole ukončila činnost několika svých poboček v Česku a na Slovensku. EPI má dvě pobočky v Kroměříži a Hodoníně.

„Pokud se týká konstatování a rozhodnutí Akreditační komise o prověření transparentnosti studia, velice rádi Akreditační komisi prokážeme, že ve všech našich činnostech přísně a zcela transparentně dodržujeme platné zákony a legislativu. Akreditační komise je u nás v poslední době tak často, že by jakékoliv pochybení okamžitě objevila,“ uvedl rektor.

Komise škole vyčítá i netransparentnost podoby spolupráce s Trenčianskou univerzitou, charakter celoživotního vzdělávání a možnosti jeho uznávání. Zpráva kritizuje, že v kombinované formě stačí studentům přijet jednou za semestr na výuku a jednou na zkouškové období. „Tato praxe zjevně neodpovídá kontaktní výuce akreditovaných oborů v kombinované formě,“ píše se ve zprávě.

Škola musí předložit informace například o stabilizaci personálního zabezpečení či o zajištění vyrovnané kvality bakalářských prací. Komise navíc zhodnotí akreditované činnosti EPI Kunovice.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

K pronájmu byt ve 2. NP po rekonstrukci 49 m2 orientovaný do dvora
K pronájmu byt ve 2. NP po rekonstrukci 49 m2 orientovaný do dvora

nám. Přemysla Otakara II., Vysoké Mýto - Vysoké Mýto-Město, okres Ústí nad Orlicí
11 000 Kč/měsíc