7. září 2010 14:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kvůli chladu padaly teplotní rekordy. Sněžka hlásí pět pod nulou

Podzimní počasí udeřilo už na konci srpna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podzimní počasí udeřilo už na konci srpna. | foto: Shutterstock

PRAHA Kvůli chladnému počasí byly už tento týden na mnoha místech ČR překonány teplotní rekordy, na Sněžce dnes ráno naměřili pět stupňů pod nulou. S chladnými jasnými rány je ale podle meteorologů na čas konec, od středy se začne zatahovat a rtuť teploměru by v následujících dnech už pod bod mrazu klesat neměla.

"Na Sněžce bylo minus 5,1 stupně, Šindelová hlásila minus 1,6 stupně, stanice Světlá Hora u Bruntálu naměřila minus 0,5 stupně Celsia," uvedl dnes na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Rekordně nízké teploty zaznamenaly stanice už v pondělí, například v Liberci bylo 1,8 stupně, čímž byl o 0,6 stupně překonán rekord z roku 1953.

"Už během noci na zítřek očekáváme více oblačnosti a podobně bude i v příštích dnech, teploty pod nulu proto již klesat nebudou," oznámili meteorologové. Zatažené nebe a déšť by měly vydržet až do pátku, víkend však už bude slunečný. Zatímco nejvyšší denní teploty budou do konce pracovního týdne jen kolem 16 stupňů, v neděli se mohou lidé těšit až na příjemných 23 stupňů. V noci se ochladí na deset stupňů, postupně až k sedmi stupňům.

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.