5. února 2019 16:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kvůli chřipkové epidemii rozšiřují některé pražské nemocnice zákaz návštěv na většinu oddělení

Nemocnice, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nemocnice, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN) rozšířila zákaz návštěv na většinu lůžkových oddělení. Nemocnice o tom v úterý informovala na Facebooku. Návštěvy jsou omezené také v Thomayerově nemocni v Praze-Krči či Fakultní nemocnici v Motole. Počty nemocných akutními infekcemi dýchacích cest včetně chřipky dosáhly v Praze minulý týden úrovně epidemie.

Už minulý týden VFN zakázala návštěvy v části kliniky tuberkulózy a stomatologické klinice, v úterý se návštěvníkům uzavřela lůžková oddělení všech čtyř interních klinik, dále onkologie, neurologie, chirurgie, nefrologie, klinika dětského a dorostového lékařství a klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

Krčská nemocnice minulý týden zakázala návštěvy na pneumologické klinice, v pondělí zákaz rozšířila na oddělení geriatrie a následné péče. Minulý týden zakázala návštěvy také Fakultní nemocnice v Motole na pneumologické a části kardiochirurgické kliniky.

Počet nemocných chřipkou a dalšími infekcemi dýchacích cest v Praze stoupl minulý týden na 1715 na 100 000 obyvatel. Mezi seniory jich za týden přibylo o více než třetinu, mezi školáky o čtvrtinu. Největší počet nemocných je mezi dětmi do pěti let.

Chřipka se od běžné virózy liší rychlým nástupem, bolestí kloubů a tělesnou teplotou nad 38 stupňů Celsia. Nejúčinnější prevencí je vyhnout se kontaktu s nemocnými, také proto většina nemocnic na plicních odděleních a léčebnách dlouhodobě nemocných v době epidemie návštěvy zakazuje. Nejvíce jsou nemocí ohrožení oslabení pacienti, senioři nebo chronicky nemocní.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTOVÝ MANAŽER - ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz