Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 1 °C občasný déšť Předplatné LN
14. září 2012 10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po stopách obětí: kvůli jedné skleničce dítě přišlo o matku

Podhorská obec Komorní Lhotka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podhorská obec Komorní Lhotka | foto: googlemaps.com

KOMORNÍ LHOTKA Nejdřív vše nasvědčovalo tomu, že jde o infarkt. Muž, kterému záchranku posléze zavolal syn, stál na zahradě a ruku si přidržoval na hrudníku. Když mu volali sanitku, ještě nikdo netušil, že v domě leží mrtvá osmadvacetiletá žena. O matku kvůli metanolu v alkoholu přitom přišel devítiletý syn.

S rodinou nikdy nebyly žádné problémy, šlo o starousedlíky - v Komorní Lhotce bydlelo již několik generací. Podle výpovědí sousedů tak šlo jen obrovsky tragickou náhodu. Mladou maminku totiž snad nikdy neviděli se skleničkou v ruce. O syna se podle nich starala vzorně, sama, bez otce, avšak spolu se svou rodinou. "Ona byla velice milá paní, taková hodná dívenka to byla. A není pravda, že by pila," řekla k její smrti zarmouceně Drahomíra Peřinová, která má nedaleko chatu.

Nikdo jí nemohl pomoci

 Ve chvíli, kdy přijeli záchranáři, už mladé ženě nemohl nikdo pomoci. Jejího otce našli dezorientovaného, s poruchou zraku a bolestmi břicha. Posádka sanitky situaci rychle vyhodnotila jako možnou otravu metylalkoholem a měla pravdu. Šedesátiletého muže převezla záchranná služba na oddělení ARO v nemocnici v Třinci. Čistý metanol v krvi u něj poté prokázaly laboratorní testy.

PSALI JSME:

"Dceru jsem neznal, ale toho pána jsem potkával. Vždycky tady posedával na náměstíčku, znáte to," řekl pan Sabela, který v Komorní Lhotce také bydlí. Odkud ale alkohol pochází zatím není známo. Starosta se domnívá, že alkohol koupili někde mimo obec. Nikde se tu podle jeho slov neprodává ani stáčený alkohol. "Na případu stále intenzivně pracuje komise, která situaci vyhodnocuje," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Moravskoslezského kraje Pavel Olšovský. Úmrtí mladé ženy kvůli metanolu je již několikáté v kraji.

Nevíme, jak se o Sašu dokážeme postarat, říká rodina

O osmiletého syna se teď starají jeho babička a strýcové i přesto, že nemají dostatek finančních prostředků. Podle starosty Komorní Lhotky Miroslava Hampela chodila matka do práce a syna živila sama. 

Obec proto přislíbila, že pomůže rodině finančním darem. "Z těch peněz, které bychom mu dali, bychom financovali třeba nějaké výlety, které bude škola pořádat... Aby to nebylo jenom o tom, tady máš peníze a starej se," řekl novinářům starosta Hampel. Rodina oslovila za pomocí médií také případné dárce, kteří by dítěti chtěli pomoci. "Bude rozhodně v dobrých rukou," vzkázal přes televizní obrazovky bratr mrtvé.

ptaVladěna Ptáčková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!