16. října 2019 16:40, aktualizováno  16:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kvůli loňské potyčce na koupališti v Dubí hrozí šestici mužů až desetiletý trest

Soudcovské kladívko (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (Ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Dubí (Teplicko) Teplické státní zastupitelství podalo v souvislosti s loňským napadením muže na koupališti v Dubí obžalobu k okresnímu soudu na šest lidí. Za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu hrozí všem až desetiletý trest. Server iDNES o tom informoval vedoucí státního zastupitelství Ondřej Langr.

„Mezi obžalovanými je jedna žena a pět mužů. Zmíněná žena je vedle těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu obžalovaná také z výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci,“ uvedl Langr. „Muži pak ještě z výtržnictví a dva z nich i z nebezpečného vyhrožování, a to vůči některým z osob, které přišly na pomoc poškozenému,“ dodal.

Incident se odehrál loni 7. srpna. Jedna z návštěvnic se tehdy rozhodla jít umravnit malé dítě, které podle spisu mimo jiné topilo svého vrstevníka. „Do toho se zapojila matka nevhodně se chovajícího dítěte a zareagovala také obžalovaná, jež začala ženu, která dítě napomenula, napadat. Došlo k hádce i fyzickému útoku,“ řekl Langr.

Do sporu se podle obžaloby vložil další návštěvník koupaliště, který se snažil napadenou ženu bránit. „Snažil se ty ženy dostat od sebe. Když to však viděli rodinní příslušníci a známí obžalované, šli pro změnu bránit ji. Vznikla mela, při níž šestice muže napadla poměrně brutálním způsobem,“ doplnil Langr.

Za útok na koupališti jsou všichni obžalovaní stíhaní na svobodě. Jeden z nich je kvůli jiné trestné činnosti ve vězení.

Pokud jde o délku celého vyšetřování, které trvalo více než rok, je podle Langra potřeba vzít v potaz řadu okolností. „Bylo potřeba vyslechnout celou řadu svědků. Bylo také zapotřebí nejprve ztotožnit a sehnat všechny obžalované a následně je vyslechnout. A v neposlední řadě se nechával vypracovat znalecký posudek z oboru soudního lékařství, což v dnešní době vzhledem k nedostatku znalců trvá velmi dlouho,“ dodal Langr.

V Dubí se následně uskutečnila demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). V souvislosti s protestní akcí příznivců krajní pravice policie trestně stíhá osm lidí.

ČTK
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...