20. dubna 2019 11:27, aktualizováno  13:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kvůli suchu hrozí v celém Česku vznik požárů, varují meteorologové

Sucho (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sucho (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Praha Kvůli přetrvávajícímu nedostatku srážek hrozí v Česku vznik požárů. Nízký stupeň nebezpečí požáru platí pro všechny kraje kromě Moravskoslezského. Praha v sobotu v parcích, zahradách a lesích zakázala rozdělávat oheň a kouřit cigarety. Obává se vzniku požárů, před nimiž kvůli nedostatku srážek varovali meteorologové. Zákaz je platný do odvolání.

Meteorologové doporučují nerozdělávat oheň v lese, nevypalovat trávu a neodhazovat nedopalky, uvedli ve výstraze platné od sobotního dopoledne.

Lidé nesmí oheň rozdělávat ani ve vzdálenosti 50 metrů od okraje lesa, na loukách a polích a v blízkosti skladů sena a slámy. Z nádrží určených pro hašení nesmí odebírat vodu. Kouřit na rizikových místech mohou kuřáci pouze elektronické cigarety. Pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření, nesmí na železnici jezdit parní lokomotivy.

Slunečné a suché počasí s nedostatkem srážek v ČR bude přetrvávat. Nejvyšší teploty o víkendu vyšplhají na 19 až 23 stupňů. V úterý nebezpečí vzniku požárů zvýší čerstvý jihovýchodní vítr, uvedli meteorologové. V celém Česku proto doporučují nerozdělávat oheň v lese, nevypalovat trávu a neodhazovat nedopalky.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz