Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli uzavřené Veletržní ulici se i dnes tvoří v Praze kolony

Česko

  15:52
PRAHA - Uzavírka Veletržní ulice také dnes komplikovala pražskou dopravu. Již od rána působila problémy především na nábřeží Kapitána Jaroše, kolony byly ve směru do centra i v Letenském tunelu.

Dopravní zácpa. foto: Lidové noviny

Situace se částečně uklidnila kolem poledne, podle dispečera pražského Dopravního informačního centra (DIC) ale pomalu doprava opět zhoustla s nástupem odpolední dopravní špičky. Veletržní ulice je v úseku mezi ulicí Dukelských hrdinů a Letenským náměstím od soboty až do 20. srpna uzavřena kvůli opravě inženýrských sítí.

"Na nábřeží Kapitána Jaroše jsou oba pruhy plné. Letenský tunel stojí směrem do centra," řekl tisku v 15:30 dispečer z DIC. Situace je podle něj srovnatelná s pondělím, největší dopravní potíže jsou během ranní a odpolední špičky. Dodal, že očekává podobné potíže až do konce prací. "Je to ještě celkem v pohodě díky tomu, že jsou prázdniny," řekl pracovník dopravního centra.

Podle DIC kolony ráno zasahovaly až do Argentinské ulice, potíže byly i před Těšnovským tunelem. "Řidiči se nepoučili, přijíždějí sem a zkoušejí, jestli to vyjde," uvedla dopoledne dispečerka dopravního centra.

Problémy s uzavřenou Veletržní ulicí začaly už v pondělní ranní špičce. V oblasti se pohybuje vozidlo dopravní policie, které má za úkol přednostně řešit dopravní nehody na objízdných trasách. Spolupracuje při tom s městskou policií.

Veletržní ulice je uzavřena kvůli opravě teplovodu a inženýrských sítí.

Objížďka vede ve směru východ - západ Argentinskou, po nábřeží do Letenského tunelu, respektive ulicí Chotkovou. Objízdná trasa ve směru severozápad - východ pak vede Letenským tunelem přes Štefánikův most na pravý břeh Vltavy a na magistrálu.

Cestující ve směru západ - východ by měli jet buď Chotkovou ulicí na levý břeh Vltavy, nebo Letenským tunelem na pravý břeh Vltavy a přes Hlávkův most zpět do Argentinské. Na Letné se kvůli uzavřené Veletržní ulici změnil také systém jednosměrek.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Mohlo by vás zajímat